Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Majitel rádia Hellax má jít do vězení

  0:01aktualizováno  0:01
Ostrava - Majiteli a řediteli Rádia Hellax hrozí vězení. Byl odsouzen za daňové úniky k nepodmíněnému trestu ve výši pěti a půl roku. Soudkyně Krajského soudu poslala spolu se šéfem Hellaxu Pavlem Hubem do vězení i jeho pražského obchodního partnera Milana Dobiáše. Dobiáš má jít do věznice na pět let. Rozsudek dosud není pravomocný, odsouzení se odvolali.
Podle soudkyně Lenky Čechové se Hub v roce 1995 jako majitel společnosti na zařizování interiérů Pasage Q dopustil trestného činu neplacení daně. Dobiášovi tehdy vystavil dvě fingované faktury, obě na 1,125 milionů korun, čímž snížil daňový základ své firmy o dva a čtvrt milionu.

Dobiáš měl zprostředkovat Hubově společnosti  zakázky na stavbě poboček  České pojišťovny v Karviné a Frýdku-Místku. "Na zprostředkování se ale nepodílel. Pasage Q pro pojišťovnu pracovala už dříve a ta Hubovu firmu sama vyzvala, aby se výběrového řízení zúčastnila," řekla soudkyně Čechová.

Pavel Hub se k rozsudku odmítl vyjádřit: "Děláte si legraci," prohlásil a položil telefon. Lidé v Hellaxu nic nevědí: "Ta informace mne překvapuje," řekl jeden z vedoucích pracovníků rádia a dodal, že  si Huba "velmi váží."

Pavel Hub podniká od počátku devadesátých let a vlastnicky se angažoval v devíti firmách nejrůznějšího zaměření od potravinářství přes nábytkářství, cestovní ruch a reality až po reklamu a média. "Rádio je jen jednou z jeho aktivit, doplácí na Hubovu nekoncepčnost a rozptyl zájmů," řekl bývalý Hubův spolupracovník, nyní programový ředitel Rádia Čas Jiří Janda.

Hellax byl kolem roku 1996  jedním z nejúspěšnějších regionálních rádií, jež denně poslouchalo kolem 150 tisíc lidí. Jeho obliba ale klesla po neúspěšném pokusu o "omlazení programu" po vzoru rádia Kiss Morava. Dnes se podle výzkumu Mediaprojektu jeho denní sledovanost pohybuje kolem 80 tisíc posluchačů.
Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Po honičce kolem města museli řidiče z auta dolovat policisté

Řidič odmítal vystoupil, policisté museli obuškem prorazit okno.

Ve zběsilou honičku se proměnila běžná policejní kontrola řidiče volva ve Vysokém Mýtě. Po osmikilometrové jízdě se...

Policie zadržela v zahraničí dva podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku

Policie vyšetřuje na Písecku dvojnásobnou vraždu.

Dvě osoby jsou podezřelé z dvojnásobné brutální vraždy manželů, která se stala začátkem ledna v osadě Pazderny nedaleko...

Stížnost vraha těhotné přítelkyně odmítl i Ústavní soud, trest 23 let platí

Osmatřicetiletý Pavel Radziszewský u Krajského soudu v Brně popřel, že by...

Ústavní soud odmítl stížnost Pavla Radziszewského, jenž si má za vraždu v Kalech na Brněnsku odpykat výjimečný trest 23...

Najdete na iDNES.cz