Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Magistrátní měsíčník má opět problémy

  19:02aktualizováno  19:02
Praha - Projekt magistrátního měsíčníku je opět v problémech. Poté, co zkrachovalo jedno výběrové řízení, má nyní magistrát problémy s jejich názvem. Jeden z účastníků opakované soutěže, agentura Manon, totiž má zaregistrované jméno Pražské listy, které pro měsíčník vymysleli úředníci magistrátního odboru vnějších vztahů před dvěma lety. Právním zástupcem firmy Manon je navíc bratr radního Igora Němce Marek, který v minulosti proslul tím, že si nechal v Čechách zaregistrovat ochranné známky světoznámých firem, jakými jsou například Toyota, Audi nebo Rolls Royce.

Magistrát je nicméně připraven zahájit distribuci zpravodaje už v září letošního roku, zatím však není jasné, po jakým jménem. Agentura Manon, která se účastnila obou vyhlášených soutěží na tisk a distribuci listů, totiž ani v tom druhém neuspěla, když skončila na druhém místě.

Součástí soutěže byla i grafická podoba novin, a tedy i titul. Poté, co si připravovaný titul zaregistrovala firma Manon, uvažuje magistrát o změně, ale velmi reálně i o soudu. "My si myslíme, že název Pražské listy vznikl u tady na úřadě," řekl ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček. "Považujeme to za nepřiměřený nátlak na město," uvedl Zajíček s tím, že agentura název ukradla.

"Podmínkou bylo, aby si účastník soutěže obstaral průmyslová práva, to znamená autorská práva, ze kterých vyplývá i ochranná známka. To mohl udělat každý," brání postup agentury Manon Marek Němec. Podle Němce je celý problém spíše v tom, že magistrát špatně zadal podmínky soutěže. "První si měl magistrát zaregistrovat známku a poté vyhlásit soutěž," myslí si Němec. Na otázku zpravodajky TVD, co budou se známkou dělat Němec odpověděl, že každá ochranná známka může být předmětem obchodu.

Logo si podle Zajíčka firma zaregistrovala už v závěru dřívější soutěže na tisk a distribuci listu, které se účastnila a neuspěla. Tehdy se odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Město poté výběrové řízení kvůli formálním nedostatkům zrušilo. Navíc dostalo od úřadu pokutu 50 tisíc korun. I v nynější soutěži se podle Zajíčka firma k antimonopolnímu úřadu odvolala, avšak neúspěšně.

Město zatím nemohlo výběrové řízení uzavřít, protože společnost Manon může ještě požádat o konečné stanovisko ředitele úřadu.

Nový magistrátní měsíčník o 16 stranách bude vycházet ve více než půlmiliónovém nákladu. Město ročně přijde na zhruba 7,5 milionu korun.

Noviny bude zdarma dostávat do svých stránek více než půl milionu domáctností. Město to bude stát kolem sedmi a půl milionu korun.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Najdete na iDNES.cz