Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Magistrát kupuje budovu v Holešovicích

  19:23aktualizováno  19:23
H o l e š o v i c e - Magistrátní úředníci by se brzy měli stěhovat. Radní souhlasili s návrhem, aby město koupilo za více než 150 milionů korun budovu společnosti Merkuria v Argentinské ulici poblíž stanice metra Nádraží Holešovice. Do této budovy by město chtělo už o letních prázdninách přestěhovat úředníky, kteří se zabývají agendou spojenou s řidičskými průkazy a evidencí motorových vozidel. Pracovníci, kteří se tímto zabývají, přešli počátkem roku od policie na magistrát, ale doposud pracují například v Kongresové ulici nebo v budově Eltoda.
Fotografii budovy Merkuria najdete uvnitř.

Představitelé radnice soudí, že pokud se městu podaří budovu Merkurie koupit, mohli by úředníci vyklidit některé budovy.

"Oslovili jsme několik desítek realitních kanceláří, aby nám doporučily vhodnou budovu, ale z nabídek jsme mohli akceptovat pouze budovu Merkurie. Tento objekt je dokonce o něco větší, než jsme původně hledali, ale to nám umožní umístit sem i některé další magistrátní odbory, které vykonávají státní správu," uvedl ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček s tím, že město ještě do počátku března počká, zda mu někdo nenabídne ještě lepší budovu za srovnatelných podmínek.

Primátor Jan Kasl uvedl, že budova Merkurie je vhodná i kvůli tomu, že město současně s domem získá i pozemky v nejbližším okolí Merkurie, na kterých by mohlo v případě potřeby budovu i dostavět.

Šéf nejsilnějšího opozičního klub v městském zastupitelstvu Michael Hvížďala tvrdí, že koupě další budovy pro magistrát jenom dokazuje rozpínavost úředníků. "Od doby primátora Kořána se počet úředníků zvýšil dva a půl krát. Obávám se, že se koupí Merkurie jenom zvýší už tak dost vysoký počet budov magistrátu," řekl předseda klubu Unie svobody Hvížďala. Připomněl, že městští úředníci sedí nejenom v budově na Mariánském náměstí, ale i v Žatecké a Platnéřské ulici, na Malém i Staroměstském náměstí, na Řásnovce, Hradčanském náměstí i v Pařížské ulici.

Pražský magistrát pro své úředníky budovu Merkurie nezíská. Jeho nabídka 153 milionů skončila v soutěži až na čtvrtém místě.(20. února 2001)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Katastrofa strany mě zasáhla, napsal Zeman platformě Zachraňme ČSSD

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu uvnitř...

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Najdete na iDNES.cz