Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lupičku zneškodnili klienti banky

  14:36aktualizováno  14:36
Scénu jako z akčního filmu zažili v úterý dopoledne klienti bratislavské pobočky Tatra banky. Kolem desáté hodiny dopoledne vtrhla do haly maskovaná žena. S pistolí v ruce žádala peníze. Než se jí však povedlo i s lupem zmizet, zakročili duchapřítomní klienti. Podle policie byla maskovaná žena pravděpodobně na Slovensku první, která se sama pokusila vyloupit banku.

Když do pobočky vtrhla žena v černé kukle a koženém kabátě, byli tam podle slovenského deníku Nový čas jen tři klienti. Podle jednoho z nich, Jána Krempaského, vrazila dovnitř, odstrčila ženu u hlavní pokladny a křičela:"Peníze, peníze!" Pak všem přikázala, aby si lehli na zem.

"Když jí pracovnice banky dávala peníze, pán, který ležel vedle mně, využil okamžiku překvapení. V momentě, kdy se k němu otočila zády, přiskočil k ní a snažil se jí zpacifikovat," líčí 25letý muž.

"V tom momentě jsem přiběhl a odzbrojil ji. Sebral jsem jí pistol, odhodil ji co nejdále z jejího dosahu a společně jsme ženu přilehli na zem. Přitom se jí z tašky vysypaly peníze, takže to byla poměrně komická situace: leželi jsme na penězích a na ženě, která nám nadávala, že jí talčíme, ale jinak žádné vulgarizmy," popsal pro Nový čas muž, který se stal neplánovaným hrdinou dne.

Trojice zůstala na hromadě asi deset minut, než dorazila policie a lupičku zatkla.

Vypadalo to jako natáčení filmu
"Bylo asi deset, když jsem vešla do banky vzít si novou platební kartu, kterou mi vzal bankomat," řekla deníku svědkyně. "Na zemi leželi dva chlapi na ženě, která byla celá v černém a třásla se. Všude kolem ležely bankovky," dodala.

"Myslel jsem, že tam natáčejí nějaký film, ale jeden z chlapů mi ukázal, že mám zavolat policii. Vyšli jsme z banky a tam už nějaký chlap volal z mobilu 158," doplnil její přítel.

Podle svědků vypadala žena jako narkomanka. Banka byla podle nich až do příjezdu policie otevřená.

Odměnou byl koňak
"Abysme se vzpamatovali z šoku, nabídli nám v bance koňak," řekl Krempaský. Podle něho byla situace opravdu dramatická, pistole byla pravá a zdá se, že nabitá. Krempaský si ale podle slovenského deníku myslel, že v bance natáčejí nějaký pořad něco jako "Skrytou kameru".

Tatra banka v úterý večer oznámila, že klienty, kteří zlodějku zpacifikovali, odmění.

Žena je pravděpodobně první bankovní lupičkou Slovenska
Podle mluvčího slovenského ministerstva vnitra Jána Bazovského byla maskovaná žena nezaměstnaná dvacetiletá absoloventka gymnázia z Bratislavy. Zbraň, kterou vyhrožovala, vzala otci.

Šlo pravděpodobně o první ženu na Slovensku, která se sama pokusila vyloupit banku. "Nepamatuji si na jinou podobnou zoufalkyni, " řekl Bazovský. Motiv jejího činu není znám. V případě, že bude obviněna z loupeže, hrozí ženě až dvanáct let vězení.

Některé loupeže nevyšly
V roce 2001 si lupiči při čtrnácti přepadeních odnesli ze slovenských bank dohromady 18, 241 milionů korun. V loupežném stylu začal i letošní rok. Zhruba o tři miliony si vylepšili 4. března rozpočet dva lupiči, kteří za bílého dne přepadli pobočku Ľudovej banky v Bratislavě. 

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

Většina žadatelů o azyl žije v detenčním zařízení Holot v Negevské poušti.

Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění...

Velbloud způsobil v poušti další smrtelnou nehodu, Izrael plánuje čipování

Velbloudy člověk v Izraeli potká téměř na každém kroku. (14. března 2012)

Izraelští zákonodárci chtějí beduínům nařídit, aby registrovali a očipovali své velbloudy. Mohutná toulající se zvířata...

V Pákistánu zadrželi komplice Češky, která převážela heroin

Pakistánská policie zveřejnila fotografii mladé Češky, která se na letišti v...

Pákistánské úřady zadržely komplice Češky Terezy H., u které celníci na letišti v Láhauru našli devět kilogramů...

Najdete na iDNES.cz