Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lupiči zajatce spoutali a pálili žehličkou

  19:25aktualizováno  19:25
Ostrava - Skupina lupičů maskovaných v kuklách vtrhla včera kolem deváté hodiny večer do rodinného domku starších manželů v Ostravě-Bělé. Manželský pár spoutali a žádaliu cennosti a peníze. Pár drželi maskovaní lupiči v zajetí celou noc. Domek opustili až hodinu po půlnoci. S sebou si skupina lupičů odnesla hotovost a šperky za celkem asi sto tisíc korun.

To, co prožili manželé Kučerovi z Ostravy-Staré Bělé nelze nazvat jinak než nocí hrůzy. V jejich domě přepadli asi šedesátileté důchodce maskovaní lupiči, svázali je a čtyři hodiny z nich násilím mámili to, kde ukrývají peníze a cennosti.

K mučení prý použili i rozžhavenou žehličku. Svatopluk Kučera vypadal druhého dne vyčerpaně, podlitiny a obvázaná ruka svědčily o prožitém utrpení. "Nic raději nebudu říkat, nebo to příště nepřežiju," řekl majitel  rodinného domu s prodejnou Second hand v garáži.

Policie zatím neví, kolik lupičů bylo a nezná bližší popis. Připouští však, že se může jednat o nebezpečný středočeský gang, který užívá podobné praktiky. "Lupiči v kuklách vtrhli do domu krátce po deváté hodině večer. Manžele spoutali a násilím je nutili k vydání cenností a peněz," sdělil mluvčí policie Milan Klézl.

Úkryt cenností vymáhali ze starých lidí až do jedné hodiny v noci, kdy dům konečně opustili. "Manželům  se podařilo přivolat pomoc až po druhé hodině, kdy se z pout sami vyprostili," řekl mluvčí ostravské policie Klézl, který odmítl sdělit podrobnosti. Vysvětlil, že by to mohlo ohrozit další vyšetřování.

"Policisté ještě v noci prohledávali s baterkami okolí," líčila žena ze sousedního domu, který je první v ulici pod starobělskou myslivnou. Zatímco z jedné strany je ulice chráněna další řadou domů, z druhé strany vedle myslivny  jsou jen  stromy a křoviny. "Také nás už vykradli, ale měli jsme více štěstí, nebyli jsme doma, takže nám nikdo neublížil," uvedla sousedka, která se podivovala, že v noci neštěkl ani pes a nikdo nic neslyšel.

Členové rodiny, která bydlí naproti Kučerovým, řekli, že se sousedy ještě ani nehovořili. "Viděli jsme jen, jak je přivezli z nemocnice," uvedla starší žena. Událost lidmi z okolí otřásla. "Je to zneklidňující pro všechny," připustila pracovnice obvodního úřadu.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Policisté připoutali opilou ženu k mříži, podmíněné tresty jim zůstanou

Policisté Miroslav Vaněk, Ondřej Paška a Jakub Vychodil u uherskohradišťského...

Odvolací senát Krajského soudu ve Zlíně potvrdil podmíněné tresty pro tři policisty z Uherského Hradiště, kteří jsou...

Řidič je obviněný za střet s vlakem, k nehodě však přispěla i šíře přejezdu

Vlak odhodil zdemolované nákladní auto do příkopu.

K loňské srážce vlaku s nákladním vozem na železničním přejezdu v Žichlínku u Lanškrouna přispělo i to, že přejezd...

Online gynekologická poradna na eMimino.cz
Online gynekologická poradna na eMimino.cz

V poradně gynekologa na vaše otázky odpovídá zkušený gynekolog MUDr. Jiří Škultéty.

Najdete na iDNES.cz