Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Logo kampaně k EU: prostě ano

  0:01aktualizováno  0:01
Logo vládní kampaně před červnovým referendem o vstupu do Evropské unie je konečně na světě: tvoří ho žlutý nápis ANO na modrém podkladu. Obrázek, který bude celou kampaň sjednocovat, nakonec české národní barvy pomíjí.

"Chtěli jsme logo, z něhož by bylo zřejmé, že jde o EU a jasný projev vůle vlády říkající ano evropské integraci," řekl ministr zahraničí Cyril Svoboda při prezentaci loga.

Předsednictvo vlády vybíralo ze tří variant. Jedna z nich prý podle Svobody připomínala spíše reklamu na čisticí prostředek. Obrázek tvořila ruka připomínající gumovou rukavici, jak hází lístek do volební urny.

Vybrané logo v propagačních materiálech doprovodí různá hesla, v první fázi například: Chcete znát klady a zápory evropské sociální politiky, později pak: Investice neznají hranice.

Vláda se nakonec uchýlila k podstatně přímočařejší agitaci ve prospěch vstupu. Původně se zvažovala spíše neutrální varianta typu: Je jen na vás, jak rozhodnete. Svoboda však argumentuje tím, že neexistuje politická strana, která by otevřeně říkala ne EU.

"Vláda se nemůže tvářit neutrálně. Nic ale nebude zamlčeno, nic nebude zkresleno," dodal ministr a připomněl, že ani komunisté dosud neřekli, že jsou proti vstupu.

Vláda také schválila zákon, který umožní konání vůbec prvního referenda v historii Česka. O vstupu do EU by neměli hlasovat krajané v zahraničí ani občané, kteří budou v době referenda mimo republiku.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK. Miss America a vůdkyně Bobo. Papež poskytl interview

Miss America 2014 Nina Davuluri. Někteří Američané ji šmahem odsoudili jako...

Hrozné, Miss America je mohemedánka. Pinožení u klausistů. Proč na rozdíl od Němců odsuzujeme velkou koalici. Rozhovor...

ZÁPISNÍK: Panika o českých volbách a sex v Japonsku

Figuríny s oběšenci se objevily v úterý ráno 22. října na pražském Klárově

Cizinci se divili, proč Češi šílí kvůli volbám. Vzpomínky na válku. Málo sexu u Japonců podle The Washington Post....

ZÁPISNÍK: Pussyriotismu zdar. Babiš nebo Zemanovci?

Demonstrace na podporu ruské dívčí kapely Pussy Riot v Madridu (17. srpna 2012)

Dávka angažované poezie. Nápad na byznys s politickým deštěm. Hledání odpovědi na otázku: Kdo je horší? To jsou témata...

Najdete na iDNES.cz