Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lízání cukru z břicha je nemravné, rozhodla školní inspekce

  11:19aktualizováno  11:19
Česká školní inspekce odsoudila nezvyklou hru, která se odehrála na jaře na lyžařském výcviku přeloučského gymnázia. Dvanáctileté studentky při ní slízávaly z těl polonahých spolužáků cukr. Ten na svlečené hochy sypal sám ředitel.

"Dospěli jsme k názoru, že takovéhle praktiky u studentů gymnázia nejsou vhodné. Ve své zprávě jsme konstatovali, že hra je nepatřičná. Už jenom například z hygienických důvodů," uvedl mluvčí inspekce Libor Vacek.

Lízání cukru bylo součástí soutěže, kterou někdo při odpolední hře organizované učiteli natočil na mobilní telefon a zveřejnil na internetu. Ředitel přeloučského gymnázia Lubor Pacák se k případu odmítá vyjádřit dokud nebude uzavřeno vyšetřování.

Zatímco řada odborníků nápad pedagogů odsoudila jako naprosto nevhodný, většina rodičů dětí se za ředitele školy postavila. Zřizovatelem gymnázia je Pardubický kraj, a proto o osudu ředitele bude rozhodovat příští týden rada Pardubického kraje.

Radní Jana Pernicová už má sice zprávu inspekce v ruce, ale nechce zatím říct, zda bude navrhovat potrestání ředitele. "Ještě počkám na vyjádření psychologů, ale už teď chci navrhnout radě, aby nečekala na výsledky policejního vyšetřování," řekla Pernicová.

Netradiční zábavu na lyžařském výcviku vyšetřuje i semilská policie, ale získat od ní jakékoliv informace je nemožné. "Vyšetřování stále probíhá, to je jediné, co vám mohu říct," uvedla policejní mluvčí Soňa Šídová.

Podle právníků, které oslovila MF DNES, je ale pravděpodobné, že policie případ odloží. Jediný, kdo může učitele z Přelouče potrestat, jsou tak krajští radní.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Najdete na iDNES.cz