Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lidožravý státník

  0:01aktualizováno  0:01
Idi Amin, řezník, vůdce Ugandy a její vrah, zemřel. Tiskové agentury konstatují, že v lednici skladoval hlavy lidí, zabil i své dítě, vyvraždil více než půl milionu Uganďanů. Tato stvůra tedy zemřela. Agentury se nezmiňují, že stvůra také předsedala organizaci afrických států, byla s potleskem vítána v OSN, navštívila Francii.

Světová politická scéna tuto lidožravou obludu respektovala, byla přijímána, zvána, vážena asi přec jen ne. Tento negramotný a krvavý vládce umřel mnoho let po zločinech, v poklidu, v saúdskoarabském exilu.

Nikdo jej nezatkl, nepostavil před soud. Byl prostě šéfem státu a hotovo. Poslední měsíc jej drželi při životě pomocí přístrojů, ačkoliv mu ty přístroje už dávno měli nacpat do chřtánu.

Balkánským zločincům to musí být líto. Líto to musí být i Saddámovi. Proč oni ano, zatímco lidožravý řezník ne? Naši nikdy nepotrestatelní komunističtí zločinci mohou kývnout hlavou: vida, spravedlnost existuje nejen v ČR, ale i v Arábii.

Ta spravedlnost má podivný rozměr. Když jsi státníkem, můžeš své zločiny páchat beztrestně. Jsou povýšeny na jakési státní akty. Z důvodů zcela neznámých nezatknou lidožrouta Amina v Arábii a nedají jej soudu.

Jeho lednice s hlavami nejsou zločinem - nýbrž politikou. Je tato svatost a beztrestnost vládců vzpomínkou na časy, kdy se panovníci rodili z lůna bohů? Mezi zločinem a trestem stojí státní hranice: nevměšování do záležitostí jiného státu je pro lidožravé vládce dalším štítem.

Jednoduchá námitka, copak to je nějaký stát, když tam žerou lidi, neplatí. Amin byl přitažlivý pro Rusy - jako bojovník proti imperialismu a neokolonialismu. Byl přitažlivý pro Araby - jako vášnivý antisemita. Milovali jej Afričané - pyšní, že mají vlastního černého pána. Politický zločin je stále ve věku nevinnosti. Pořád ještě se mu vznešeně a lživě říká: politika.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci se přeli o vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání, rozhodnou v pátek

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) byli vydáni Sněmovnou k trestnímu...

Spor o premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka, respektive o to, kdy Sněmovna rozhodne, zda je zbaví...

ŽIVĚ: Poslanci rozhodují, zda bude na policii dohlížet komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna znovu rozhoduje o tom, zda komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku...

Policie znovu udělala razii u Rittigových právníků kvůli krácení daní

Protikorupční policie zasahuje v sídle právnické kanceláře MSB Legal, která

Policie po letech znovu vyrazila do právní kanceláře MSB Legal. Podle Vrchního státního zastupitelství to souvisí s...

Najdete na iDNES.cz