Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé se chystají ve Vsetíně demonstrovat za Čunka

  6:39aktualizováno  6:39
Ve Vsetíně se chystá na čtvrtek demonstrace kvůli Jiřímu Čunkovi. Lidé se cítí podvedeni stranami, které z vedení města bývalého starostu a senátora vyšachovaly. Současný senátor říká, že s akcí nemá nic společného.

Jiří Čunek si připíjí slivovicí na sjezdu KDU-ČSL ve Vsetíně. (30. května 2009) | foto: Zdeněk NěmecČTK

Čunka ve městě volila téměř polovina zúčastněných voličů.

"Jednoznačně projevená vůle tak byla zvůlí jiných politiků, kteří dosáhli jen zlomek podpory, zlikvidována. Pojďte s námi vyjádřit svůj postoj a připomenout zastupitelstvu, že v čele města chcete ty, které jste si zvolili," vyzývají občané města k účasti na čtvrteční demonstraci na ustavujícím zastupitelstvu.

Senátor Čunek tvrdí, že s demonstrací nemá nic společného.

"Čestně prohlašuji, že já nic neorganizuji, ale ani tomu nebráním. Chápu a respektuji to, že zákon o volbách umožňuje, že mohou být vítězové poraženými. Pak to vede občany k tomu, že si myslí, že jejich hlasy úplně propadly a že na nich vůbec nezáleží. To chápu taky," uvedl Čunek.

Jiří Čunek je přesvědčený, že lidovci udělali ve Vsetíně chybu, když připustili na radnici vládu, ve které senátor chybí. O tom, že se pokusí stranu změnit, i další informace čtěte v úterní MF DNES ve zlínské příloze.

.

Lidovci byli při vyjednávání postavení před rozhodnutí, zda hájit Čunka a pak si vybrat opozici, nebo jít do koalice bez Čunka.

"Řekl jsem, že mohu dělat i místostarostu. Oni mi řekli, že jejich podmínka o tom, že nemůže být ve vedení města politik s celostátní působností, platí pro všechny posty na radnici. U toho seděli představitelé nejen ODS, ale také sociální demokraté a TOP 09. Všichni se dohodli, že jsem pro ně nepřijatelný. Pokud by někdo z nich řekl, že má jiný názor, všechno by bylo jinak," poznamenal Čunek.

Lidovci tvrdí, že senátora podporovali do poslední chvíle. "Byli jsme postavení před situaci, že nám bylo řečeno jedenáctkou: pokud chce KDU spolupracovat, nemůže počítat s Jiřím Čunkem. Čunek řekl dobře, buďme jako koalice, ne jako opozice. Nebyli jsem proti němu, byl to názor celé strany," brání se Daniel Fojtů, člen KDU-ČSL a zastupitel města.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Najdete na iDNES.cz