Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé se bouří proti placenému parkování

  18:04aktualizováno  18:04
Naštvaní lidé v Holešovicích bouřili proti tomu, že by měli za parkování svých aut platit. Tvrdili, že z nich radnice chce pouze vytáhnout peníze, ale nic jim za to nenabídne. Rozlícenému davu čelili zástupci městské části Praha 7 a magistrátu.

Asi stovce přítomných se politici a úředníci snažili vysvětlit, že zóna placeného parkování je pro Prahu 7 ideálním řešením.

Většina lidí však dávala nesouhlasnými výkřiky při besedě v kulturním domě Vltavská najevo, že si to vůbec nemyslí.

Podle rozhodnutí pražských radních by měli obyvatelé Holešovic platit od podzimu sedm set korun za auto ročně.

Zaplatí, a stejně nebudou mít kde parkovat
Lidem nejvíc vadilo, že oni sice zaplatí, ale nikdo jim nezajistí, že budou mít kde zaparkovat, a tedy se vůbec nic nezmění. Počet aut je totiž v Praze 7 asi o třetinu vyšší než počet parkovacích míst.

"Já bych rád platil za parkovné, kdybych ho měl jisté, ale to mně nikdo nezaručí," oponoval Petr Žigo představitelům radnice.

Tohle vadí i Markétě Novotné z Holešovic. "Zaplatím za něco, co nedostanu. Nevím, proč to nemohou nechat tak, jak to je," rozčilovala se. Vystoupení radničních zástupců zhodnotila jednoznačně. "Plácají o ničem," dodala Novotná.

Vedoucí odboru dopravy Miloslava Vitásková připustila, že parkovacích karet může být vydáno víc, než je míst na parkování. "Pro naše občany by to mělo stačit. A co se týče podnikatelů, tak ty chápu, ale musí si nějak poradit," řekla Vitásková. Okamžitě ji přehlušila série nesouhlasných výkřiků: "A podnikatelé snad nejsou lidi... oni nás živí a dávají nám práci."

Placeným parkování radnice nezbohatne
U lidí nepochodil ani šéf dopravního výboru pražského zastupitelstva František Laudát, který připustil, že ekonomický přínos placeného parkování je zanedbatelný. Přerušil ho smích a hlasité otázky typu: "Tak proč máme platit?" Lidé nepřijali jeho argumenty, že jim to pomůže a parkování v Praze 7 se zlepší.

Zónu placeného parkování chce magistrát zavádět na Malé Straně, v Praze 2, 3 a 7, zatím platí jen v Praze 1. Jeho zavedení však může přinést dominový efekt v tom, že je budou chtít zavádět i další městské části, které mají strach, že u nich bude parkovat víc lidí, protože budou mít parkování zdarma.

Jiří Ptáček z Žižkova vyzval Holešovické, ať podepisují petici proti zóně placeného parkování. "Kde ji najdete, to si můžete přečíst na internetové adrese našeho občanského sdružení www.prazane.cz," řekl Ptáček za mohutného potlesku přítomných.

Co soudíte o placeném parkování ve městě?
Jaký je váš názor na to, že magistrát zvýší místním od prvního července ceny v zónách placeného parkování?

Je podle vás správné, že se bude za parkování platit i na Malé Straně, Vinohradech, Žižkově a Holešovicích?

Co soudíte o ceně sedmi set korun za auto ročně a o tom, že za další auto zaplatí rodina sedm tisíc korun?

Názory pište pod tento článek, nebo posílejte na adresu redpha@mafra.cz anebo i poštou na adresu redakce MF DNES, Senovážná 4, 111 21 Praha 1.

Naštvaní lidé v Holešovicích bouřili proti tomu, že by měli za parkování svých aut platit.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Léky přes čáru. Pojišťovny budou vracet víc peněz za léčiva na předpis

Léky a peníze

Lidé nad pětašedesát let a děti mohou od ledna za léky na recept ušetřit. Snižuje se totiž ochranný limit, tedy částka,...

Babiš čelil otázce, jak zabrání, aby Mynář a Nejedlý na Hradě dělali byznys

Premiér Andrej Babiš během středečního jednání Poslanecké sněmovny. (17. ledna...

Andrej Babiš zažil poprvé jako premiér interpelace. Jedna z prvních mířila na jeho doporučení prezidentovi Miloši...

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Najdete na iDNES.cz