Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé brání hřiště u sokolovny

  9:36aktualizováno  9:36
Zlín - Jen co se obyvatelé Zlína vyjádřili vesměs negativně k otázce uvažované zástavby jižní části náměstí Míru, už rostou vášně v další kauze. Tentokrát se mnozí Zlíňané šikují a podepisují petici proti zrušení a zástavbě hřiště u sokolovny.

Zlínští zastupitelé dostali žádost o změnu územního plánu pro pozemek s hřištěm u sokolovny na stůl už koncem ledna. Zlínská společnost Invest Sport, jejímž jednatelem je radní Martin Janečka, požádala o změnu územního plánu z plochy pro sport na plochu pro komerční aktivity.

Firma Invest Sport seznámila zastupitele se svým záměrem postavit na místě hřiště v Sokolské ulici polyfunkční objekt s komerčním využitím.

Svou žádost firma zdůvodnila mimo jiné nevhodnými podmínkami venkovního sportoviště v blízkosti velmi frekventované silnice.  Nabídla vybudovat náhradní hřiště v prostoru bývalého letního kina na jižním okraji Zlína.

Se záměrem tehdy souhlasilo i představenstvo Sportovních klubů Zlín (mají v Invest Sportu majetkový podíl) a vedení HC Novesta Zlín. Zastupitelé tehdy s pořízením změny územního plánu souhlasili a úředníci magistrátu ji od té doby připravují. To je však teprve první krok.

Definitivní přijetí změny je podmíněno novým projednáním a schválením v zastupitelstvu.

Lidem, kteří bydlí v okolí hřiště, se však taková vidina vůbec nezamlouvá. Po léta zde byli zvyklí na volnou plochu hřiště a obávají se, že jakýkoli komerční objekt by v této lokalitě zvýšil hlučnost i dopravní zátěž a zhoršil dosavadní podmínky pro bydlení.

Nespokojení obyvatelé sídliště především z okolí sokolovny už také využili svého práva a obrátili se v květnu na radnici s peticí.

"Máme za to, že hřiště neoddělitelně patří k této lokalitě jak historicky, tak funkčně. Plní doposud roli rekreačního a oddechového zařízení pro nejširší veřejnost, hřiště není téměř nikdy prázdné. Pokud dojde k jeho zániku z vůle několika podnikatelů, nebudeme vnímat vznik komerční stavby jako přínos, ale jako újmu na kvalitě bydlení a života v celém širokém okolí," uvádí se v pětici, pod kterou je přes sto podpisů.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Za extrémní sucho může anomálie. Počasí v Evropě je naruby

Vyschlý rybník v Budči na Třebíčsku.

V Helsinkách se opalují, na Jadranu prší. Proto je v Česku sucho už nyní. A dva či tři deštivé dny sucho nezaženou....

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...Rusko slavnostně otevřelo most na Krym, Putin po něm přejel v kamazu

Ruský prezident Vladimir Putin za volantem kamazu při slavnostním otevření...

Rusko a anektovaný poloostrov Krym od úterý spojuje nový most. Slavnostně ho otevřel prezident Vladimir Putin, který po...

Člen ODS nazval vévodkyni cikánkou. Omluví se, nebo končí, reaguje Fiala

Ředitel středočeské ZOO Chleby René Franěk označil vévodkyni ze Sussexu Meghan...

Člen ODS a ředitel Zoo Chleby René Franěk označil vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle, s níž se o víkendu oženil britský...

USA otevřely ambasádu v Jeruzalémě, při střelbě v Gaze umírali Palestinci

Při nepokojích na hranicích Izraele a Gazy zemřely desítky Palestinců. (14....

Střelba izraelských bezpečnostních sil na protestující Palestince v Pásmu Gazy si vyžádala 58 mrtvých. Dalších nejméně...

Další z rubriky

Tvůrci metropolitního plánu čelí výtkám kvůli parkům a novým čtvrtím

Metropolitní plán má městu nabídnout návrh rozvoje do budoucna. Snímek pořídil...

Představa městských architektů o vývoji Prahy v následujících desetiletích čelí mnoha výtkám. Nejhlasitějším kritikem...

České děti neumějí česky. Maturitních propadlíků každý rok přibývá

(Ilustrační snímek)

Podíl maturantů, kteří propadli z češtiny, v posledních letech mírně, ale vytrvale roste. Letos didaktické testy...

Únosci se chtěli s autobusem probít na Západ, pohraničníci ho rozstříleli

Únos autobusu v květnu 1978

Tři únosci s autobusem plným nezletilých rukojmích proti odhodlané komunistické pohraniční stráži. Přesně před...

Najdete na iDNES.cz