Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé blokovali šéfku SÚJB a náměstka

  19:25aktualizováno  19:25
Čtyřicítka lidí blokovala necelou hodinu na náměstí v Týně nad Vltavou předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou a náměstka ministra průmyslu Martina Pecinu. Ti přijeli vysvětlovat místní radnici důvody dostavby Temelína a úložiště vyhořelého odpadu.

Lidé na ulici nechtěli úředníky pustit a vyžadovali odpovědi na otázky, proč mají nejdražší elektřinu v zemi a proč nedostávají slibované kompenzace za Temelín.

"Je to hanba. Už nás podvedli jednou, nikdo politikům nevěří. Ať si postaví bloky v parlamentu," řekl pětasedmdesátiletý Jaroslav Nekola.

"Je nás tady málo, protože jsme se o jednání dozvěděli až na poslední chvíli. Ale ani tak by tady nebylo mnoho lidí. Všichni rezignovali, k senátním volbám tu přišlo patnáct procent lidí," uvedl Jiří Vrzák.

V Týně nad Vltavou naposledy protestovali obyvatelé proti Temelínu v roce 1990. Jeho zakonzervování jim sliboval tehdejší ministr Vladimír Dlouhý. Další ministr Karel Dyba jim ale později v místním kulturním domě vysvětloval, jak je Temelín užitečný.

Kompenzace jim sliboval i Václav Klaus, když působil jako premiér. Jeho nástupce Miloš Zeman jim ale na dopisy ohledně kompenzací ani neodpověděl.

"Chceme zákon o kompenzacích, jehož návrhu jsem spoluautorem. Týn nad Vltavou by podle tohoto návrhu ročně dostával od státu dvě stě milionů korun," řekl starosta Týna nad Vltavou Karel Hájek.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Najdete na iDNES.cz