Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Letenskou pláň ovládla Bambiriáda

  10:11aktualizováno  10:11
Letná - Část pražské Letenské pláně se v současné době změnila v království dětí. Začal tu totiž čtvrtý ročník Bambiriády, na níž se představují organizace, které jim pomáhají naplnit volný čas. Už před areálem láká ke vstupu pravý parní válec, na němž se mohli zájemci svézt. Letošní ročník je ve znamení vlaku, který děti proveze zemí Bambiriáda, tedy letenským areálem.

Akce začala již ve čtvrtek, kdy slunečné počasí přilákalo na Letnou mnoho návštěvníků. "Od rána je tady živo, je tu spousta školních tříd a dětí, které se opravdu baví," řekl koordinátor akce Pavel Hofrichter.

Mnoho malých návštěvníků nadchla horolezecká klec, odvážlivci si vyzkoušeli i "eskymáka" - obrat na loďce. Pokud bude v sobotu přát počasí, bude z Letné stoupat balón. Zhruba 100 dětí, které vyhrají některou ze soutěží, uvidí Prahu z výšky.

Dvanáctileté Markétě a její kamarádce se docela zamlouvala opičí dráha, vedoucí přes různé překážky, ale netroufly si na ni. Obsypaná byla i nádražní restaurace, na odbyt šla hlavně zmrzlina. Školáci, rodiče i prarodiče poslouchali dětské zpěváky a zaujaly je také malé tanečnice. Jiní si vyzkoušeli lakros a u stanu hasičů požární útok.

"Děti nejvíc láká to nejšpinavější, což je keramika. Potom tu máme i zvířata a poradnu, jak je chovat. Zájem je také o práci s textilem," uvedla zástupkyně Domu dětí a mládeže v Praze 11. V jeho stanu si děti a rodiče mohli vybrat z nabídky letních táborů.

Vstupné se na Bambiriádě neplatí. Všichni dostávají kartu, díky níž mají volné nebo zvýhodněné vstupné do některých muzeí.

Letošní ročník se uskuteční ve 14 městech. Na plzeňském náměstí Republiky Bambiriáda začne v pátek a potrvá až do neděle. Děti mohou přijít také na Mlýnskou strouhu a do Štruncových sadů. "Například při hře Bábovka se v neděli část náměstí změní ve velké pískoviště. Soutěžící dostanou formičky a kbelíčky a pokusí se v časovém limitu 90 vteřin postavit co nejvíce báboviček," řekl plzeňský organizátor Petr Beránek.

Část pražské Letenské pláně se v současné době změnila v království dětí. Začal tu totiž čtvrtý ročník Bambiriády, na níž se představují organizace, které jim pomáhají naplnit volný čas. (23.května 2002)

Část pražské Letenské pláně se v současné době změnila v království dětí. Začal tu totiž čtvrtý ročník Bambiriády, na níž se představují organizace, které jim pomáhají naplnit volný čas. (23.května 2002)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz