LEO Express slaví pět let - představil nové logo i chatbota

  9:49aktualizováno  11:27
LEO Express oslavil pět let od zahájení provozu. Od doby, kdy v roce 2012 vyjely první vlaky soukromého dopravce na trase Praha-Ostrava, se společnost rozrostla o desítky vlakových, autobusových a minibusových linek a působí v sedmi evropských zemích. U příležitosti oslav mění společnost logo, představila nový prodejní nástroj – chatbota a palubní portál.

Po pěti letech na trhu mění společnost LEO Express logo a postupně celou korporátní identitu. „Dokázali jsme, že naše společnost již není jen mladá a dynamická firma. Dospěla, a k tomu patří i změna firemní identity včetně loga. Naprosto zásadní jsou pro nás technologické inovace, bezpečnost, otevřenost a udržitelnost, tyto a další hodnoty chceme komunikovat. Změnili jsme písmo, opouštíme od zlaté barvy, kterou nahrazuje hřejivá oranžová a celkově plánujeme značku projasnit a zesvětlit,“ vysvětluje Stanislava Šremrová, marketingová ředitelka společnosti.

Nové logo se symbolem šipky v oranžové barvě představuje propojení cest, dopravy a lidí. Společnost se chce logem a novou identitou oslovit širší evropskou veřejnost a dále se profilovat jako dopravce, který nabízí moderní a kvalitní služby všem, kdo rádi cestují. 

LEO Express

LEO Express

Další z novinek je nový prodejní nástroj, díky němuž mohou zákazníci nakupovat jízdenky na Facebooku za pomocí chatbota. „Nákup jízdenky na Facebook Messengeru za automatické asistence robota bez nutnosti návštěvy webu je jednou z cest, jak zákazníkům zjednodušujeme nákup. Využívání nových technologií je pro LEO Express zásadní. Tento nástroj jde ruku v ruce s autonomizací dopravy,“ doplňuje Stanislava Šremrová. Stačí, aby zákazník na Facebooku společnosti zvolil možnost „Koupit jízdenku“ a začal komunikovat s chatbotem. „Pro začátek umí chatbot prodat jednosměrné jízdenky pro dospělého, v budoucnu ale plánujeme jeho schopnosti rozšiřovat,“ dodává marketingová ředitelka.

LEO Express se netají plány budovat evropskou multimodální dopravní síť. V říjnu získal povolení open-access spojů LEO Express pro trasu Praha – Krakov. Vstup na polský trh nebyl ale jediným, na kterém LEO Express v roce 2017 pracoval. Na konci prvního pololetí začala společnost pracovat na vstupu do Německa skrze převzetí vybraných aktiv společnosti Locomore. V dubnu letošního roku se LEO Express stal zakládajícím členem ALLRAIL, železniční asociace zastupující nové dopravce na železnici v Bruselu. 

LEO Express současně stále pracuje i na rozšíření služeb v rámci České republiky a Slovenska. V letošním roce spustil nové produkty v rámci door2door – zatím posledním je minibusová doprava na pražské letiště, dále přepravu jízdních kol či lyží na palubách všech vlakových a autobusových linek. V březnu spustil také projekt SmileCar, platformu na sdílení aut, která se během několika málo měsíců stala největší carsharingovou službou v Čechách s více než 500 registrovanými auty a 6 tisíci uživateli.

Autor:


S balonem do oblak: Překonají pasažéři svůj strach?

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna

Ortoped Pavel Dungl

Kontroloři, které ministr Adam Vojtěch poslal do Nemocnice Na Bulovce, objevili, že špitál bez soutěže objednal léky za...

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Český voják zemřel při útoku v afghánském Herátu, dva byli zraněni

Základna Bagrám v Afghánistánu

Při pondělním útoku na vozidlo na základně Šindánd v afghánské provincii Herát byl zabit jeden z českých vojáků. Další...Další z rubriky

Na rozpadu Murdochova mediálního impéria vydělají jeho děti

Rupert Murdoch opouští hlavní sídlo News International ve Wappingu na východě

Každý z šesti potomků mediálního magnáta Ruperta Murdocha získá dvě miliardy dolarů (44,5 miliardy korun) z prodeje...

Prezidenta předtáčet nebudeme, řekl v Rozstřelu šéf rozhlasu Zavoral

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v diskusním pořadu iDNES.cz...

Prezidenta Zemana kvůli vulgaritám předtáčet nebudeme, řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v...

Vysílací rada se bude zabývat vulgarismy prezidenta v Českém rozhlase

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana v...Najdete na iDNES.cz