Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lékaři z Bulovky už nejsou ve stávkové pohotovosti

  15:45aktualizováno  15:45
Praha - Ve Fakultní nemocnici Bulovka už nejsou zaměstnanci ve stávkové pohotovosti. Po téměř dvou měsících, během nichž ministr zdravotnictví Bohumil Fišer odvolal ředitele nemocnice Antonína Martínka a pověřil jejím řízením Jaroslava Štrofa, ji ve středu večer odboráři odvolali. Stalo se tak na návrh stávkového výboru na společné členské schůzi tří odborových organizací, které na Bulovce působí, řekla předsedkyně stávkového výboru Martina Šimůnková. Štrof rozhodnutí odborářů přivítal.
Průběh kauzy odvolání ředitele Bulovky čtěte v nabídce téma.

"Nový ředitel přijal všechny požadavky odborářů a stanovil termíny a osoby zodpovědné za jejich plnění. Proto stávkový výbor navrhl ukončit stávkovou pohotovost a veřejná členská schůze tento návrh převažující většinou přijala," upřesnila Šimůnková.

"Hodnotím to kladně," řekl Štrof a připomněl, že vedení nemocnice už začalo s odboráři pracovat na kolektivní smlouvě. "Všechny požadavky odborů, to znamená směrnice o odměňování a provozní řády, které jsme připravili, jsou vlastně zárodkem další spolupráce na kolektivní smlouvě, takže to je určitě pozitivní posun," řekl Štrof.

Odboráři z Bulovky vyhlásili stávkovou pohotovost loni 12. prosince. Chtěli tak veřejnost upozornit, že v nemocnici je podle nich ohroženo zajištění péče s ohledem na uplatňování novely zákoníku práce. Řediteli vytýkali, že "roční nečinnost
managementu vede ke zhoršení organizačně ekonomických podmínek". Odboráři nebyli spokojeni také s tím, že se nedočkají zvýšení platů, jaké požadovali. Původně odstoupení ředitele Martínka nežádali.

Za Martínka se postavil devítičlenný poradní sbor a v dopise ministrovi ho podpořilo i sedm přednostů klinik. Martínek se však po telefonických výhružkách své rodině rozhodl odstoupit, než tak mohl učinit, ministr ho pro uklidnění situace v nemocnici 19. ledna odvolal.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Po 19 hodinách je D1 u Humpolce, zastavená nehodami, konečně průjezdná

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Do zastupitelstva Brna míří Faltýnek mladší, jehož dřív kritizoval Babiš

Jiří Faltýnek je synem poslance a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava...

Brněnské městské zastupitelstvo čeká změna, která se dotýká hnutí ANO. Místo Roberta Plagy, jenž se stal ministrem...

Najdete na iDNES.cz