Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


13:52

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, končíme on-line reportáž věnovanou problémům, které způsobila ledovka. Dálnice D1 je na 52. kilometru už průjezdná a také na dalších místech republiky se situace zklidnila. Děkujeme za pozornost.

13:45

Policie otevřela uzavřenou dálnici D1. Kolona se začíná rozjiždět.

13:44

Kolona před nehodu na 52. kilometru dálnice D1 měří podle dopravního agenta Rádia Impuls přibližně třináct kilometrů.

13:32

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před ledovkou. Platí od půlnoci do zítřejších 15:00. Ledovka podle ní hrozí v Pardubickém. Královéhradeckém, Libereckém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

13:05

Dálnice D1 zůstává na 52. kilometru stále uzavřena. Dopravní agent Rádia Impuls radí sjet už na 29. kilometru. Varuje také před pneumatikou z autobusu na 167. kilometru.

12:24

„Evidujeme přes padesát výjezdů k osobám, které kvůli ledovce a náledí utrpěly úrazy. Jsou to úrazy charakteru vymknutí, výronů, zlomenin nohou a rukou a také tržné rány na hlavě,“ řekl mluvčí záchranky Ústeckého kraje Prokop Voleník.

12:06

Policie varuje před ledovkou v Nýřanech na Plzeňsku u nájezdu na dálnici D5. Jedná se asi o stometrový úsek.

12:02

Na mnoha místech Královéhradeckého kraje se po mrznoucím mrholení tvořila ledovka a silnice byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností. „Policisté do 10:00 zasahovali u 21 dopravních nehod, které se obešly bez vážnějších zranění,“ sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

11:37

Dvě osobní auta se srazila v Divišově, kudy vede jedna z tras, kterou řidiči objíždí uzavřený úsek dálnice D1.

11:10

Na ledovku narazí i řidiči v Rakousku. Podle dopravní agentky Rádia Impuls je například na dálnici A1. Vozovka je však výborně ošetřená.

11:08

Kamion v příkopu komplikuje podle dopravní agentky Rádia Impuls silnici od Poděbrad na Okřínek.

11:05

Další objízdná trasa pro ty, kteří nesjeli před začátkem kolony na dálnici D1, vede podle dopravního agenta Rádia Impuls přes Uhlířské Janovice. Trasa je bez problémů průjezdná, ale není vhodná pro kamiony.  

11:01

Dopravní agentka Rádia Impuls objela bez větších problémů uzavřenou dálnici D1. Sjela u Mirošovic a přes Benešov, Vlašim, Trhový Štěpánov se vrátila na dálnici na 56. kilometru u Soutic. Varuje jen před úsekem Trhový Štěpánov - Soutice, kde je hodně zatáček a vozovka mírně namrzá.

10:59

Dvě osobní auta havarovala na zkledovatělé vozovce v Makové ulici v obci Ústí nad Labem. Řidiči místem projedou se zvýšenou opatrností.

10:57

Policie varuje před ledovkou u obce Mělnické Vtelno. Jedná se o úsek dlouhýá asi jeden kilometr.

10:56

Obětí nehody na 84. kilometru dálnice D1 je osmileté dítě. Řidič vyvázl bez zranění. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Zatím tak není jasné, zda v místě nehody byla ledovka. (více čtete zde)

10:52

Podle dopravního agenta Rádia Impuls Mirka sahá kolona na dálnici D1 už na 42 kilometr. Některá auta nebezpečně couvají v odstavném pruhu. Doporučuje řidičům sjet už na Benešov.

10:50

Špatně sjízdné nebo vůbec nesjízdné byly v Karlovarském kraji silnice kolem Ostrova, v Jáchymově, na Kraslicku a jinde. „Na silnice všech tříd vyjeli posypové vozy ve snaze zabránit co nejvíce dopravním nehodám. I přesto však během noci a dnešního rána došlo v celém Karlovarském kraji k desítce dopravních nehod. Naštěstí se jednalo pouze o drobné ťukance a k žádnému zranění nedošlo. I přesto žádáme řidiče, aby pokud vyjedou na silnice, co nejvíce dbali zvýšené opatrnosti.,“ uvedla mluvčí policie Zuzana Týřová.

10:42
  • Problémy na náledí u Velkého Rybníka na Vysočině

    Problémy na náledí u Velkého Rybníka na Vysočině / Autor: Petr Lemberk, MAFRA

10:38

Středočeská záchranná služba vyzvala lidi, zejména ty starší, aby zvážili zda musí vycházet na ulici. „Od rána posádky vyjížděly na pomoc zhruba 40 pacientům, které zradil povrch chodníku a bez milosti je poslal k zemi,“ uvedla mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. Nejčastěji mířily sanitky na východ kraje a to ke zlomeninám rukou čio  nohou a úrazům hlavy.

„Situace je pro záchranáře, a hlavně dispečink linky 155, dost náročná - všechny posádky jsou neustále v terénu a je velmi těžké pro záchranáře dodržet dojezdové časy, protože ostatních výjezdů samozřejmě neubylo,“ dodala mluvčí.