Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lední medvěd Knut slaví v Berlíně první narozeniny

  15:20aktualizováno  16:35
Na zmrzlinovém dortu si dnes pochutnal nejznámější obyvatel berlínské zoo, lední medvěd Knut. Když se před rokem narodil a odvrhla ho matka, nedávali mu odborníci šanci na přežití a doporučovali utracení. Knut se však měl čile k světu.

Knut za rok pořádně vyrostl. Váží už 110 kilogramů. | foto: Profimedia.cz

Nechat takového sympatického chlupáče umřít? V žádném případě, rozhodl se před rokem ošetřovatel Thomas Dörflein.

Nastěhoval se do zoo, každé dvě hodiny opuštěného medvídka krmil a nezanedbal ani jeho kulturní vzdělání. Na dobrou noc mu zpíval písně Elvise Presleyho.

Lední medvídek Knut s ošetřovatelem Thomasem Dörfleinem

Knutova hvězda začala stoupat 23. března, když byl představen veřejnosti. Přišlo se podívat 500 novinářů a vypukla knutománie. - více zde

Tvůrci televizních reality show bledli závistí při šotech přenášejících huňáčovo stonání, pití mléka, skotačení s míčem a koupele v bazénu. I politici se museli smířit s tím, že je z prvních stránek seriózních novin odstrkává lední medvěd.

Medvěd Knut 23. března 2007

Knutův výběh v zoo začaly obléhat davy dětí i dospělých. Dvěma a půl miliony návštěvníků se za 163 let existence berlínské zoo nemůže pochlubit žádný jiný její obyvatel. Kdo neměl doma plyšového Knuta nebo aspoň jeho obrázek na hrníčku, tričku nebo svetru, ten jako by nežil.

Podle odhadů přinesl miláček berlínského publika zahradě až deset milionů eur, jednou však bude muset svůj domov opustit. V nejstarší německé zoo totiž už skupinu ledních medvědů mají a starší samci by mladšího soupeře mezi sebou nestrpěli.

Medvěd Knut o 1. narozeninách

Zájem o 110kilového huňáče je pochopitelně obrovský. Nárok vznáší například severoněmecký Neumünster, odkud do Berlína zapůjčili Knutova otce Larse.

Zoologická zahrada v Gelsenkirchenu se ozvala s pro Knuta ještě zajímavější nabídkou. Mají pro něj prý báječnou partii, samici Lauru.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Několik slov chvály

Miroslav Kalousek po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

O jednom kolegovi novináři a o nadávání na média. O české otázce a třech divadelních představeních. A také gratulace...

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

ZÁPISNÍK. Miss America a vůdkyně Bobo. Papež poskytl interview

Miss America 2014 Nina Davuluri. Někteří Američané ji šmahem odsoudili jako...

Hrozné, Miss America je mohemedánka. Pinožení u klausistů. Proč na rozdíl od Němců odsuzujeme velkou koalici. Rozhovor...

Najdete na iDNES.cz