Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Langerovo vnitro chce pohltit informatiku

  13:54aktualizováno  14:53
Nastupující ministr informatiky Ivan Langer chce zrušit ministerstvo informatiky. Počítačovou agendu veřejné správy převede pod vlastní ministerstvo vnitra, čímž se druhý úřad stane přebytečným.

Ivan langer chce převést veřejnou agendu pod vlastní úřad. | foto: Nguyen Phuong ThaoMF DNES

Přejít na speciál Topolánek na cestě za důvěrou

"Sjednotím oblast informatiky veřejné správy, které jsou dnes v působnosti ministerstva informatiky a ministerstva vnitra, do jednoho resortu. Výsledkem bude zrušení ministerstva informatiky, úspora peněz daňových poplatníků a zlepšení služby veřejnosti," uvedl Langer.

Ministerstvo informatiky má zatím stále místo v připravovaném státním rozpočtu pro příští rok.

Resort vznikl k 1. lednu 2003, kdy na něj přešly v plném rozsahu kompetence Úřadu pro veřejné informační systémy, úseku spojů ministerstva dopravy a spojů a kompetence v oblasti elektronického podpisu Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Mimo jiné koordinuje rozvoj elektronické veřejné správy a dohlíží na tuzemskou soutěž na telekomunikačním trhu. Ministerstvo dosud řídila Dana Bérová.

Jako kapitán na lodi
Zrušení ministerstva informatiky je jen jedním z Langerových cílů. "Jdu opravit loď, dát jí směr i cíl na nadchnout posádku pro plavbu," básní novopečený ministr vnitra v tiskové zprávě.

Hlavní Langerova hesla jsou služba lidem a profesionalita. Tu chápe nejen jako kvalitně odvedenou práci, ale i jako kvalitu pracovních podmínek.

Nový ministr chce práci ministerstva zjednodušit. Slibuje odbourání byrokracie, provedení hloubkových auditů a předložení zákonů, které by urychlily styk mezi občanem a úřady.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Najdete na iDNES.cz