Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Langer zaplatil za chybu asistentky

  13:26aktualizováno  13:26
Poslanec ODS Ivan Langer rozeslal do médií brožurku, ve které představuje svou vizi pro resort vnitra. Zásilka ale přišla z parlamentní podatelny, na obálce bylo razítko Kanceláře poslanecké sněmovny. Langer se po upozornění iDNES za chybu své asistentky omluvil a sdělil, že poštovné uhradil.

Stínový ministr vnitra Ivan Langer rozesílal poštou svou brožurku "Modrá šance pro slušné lidi", ve které nastiňuje svůj program bezpečnostní politiky.

Při prvním telefonátu s redakcí iDNES byl Ivan Langer překvapen. "Nevím, jak se to mohlo stát, musím to zjistit. Odesílání zařizovalo tiskové oddělení ODS a moje asistentka," řekl poslanec.

O něco později už věděl, kde se stala chyba. "Přes podatelnu Poslanecké sněmovny omylem odešlo 58 dopisů. Chybu udělala moje asistentka. Poštovné už je uhrazeno," sdělil Langer iDNES. "Děkuji za upozornění," dodal.

Za padesát osm zásilek zaplatil při poštovném dvanáct korun za jednu necelých sedm set korun.

"Pokud poslanci posílají soukromou poštu, musí poštovné zaplatit. Zásilky mohou poslat přes sněmovní podatelnu, musí ale nalepit známku," přiblížil Roman Žamboch z tiskového oddělení Poslanecké sněmovny.

Podobný "průšvih" se stal před eurovolbami také tehdejší senátorce Zuzaně Roithové. Za peníze Senátu rozeslala asi dvě stovky předvolebních letáků. Po zveřejnění případu v médiích poštovné zaplatila.

"Je to má chyba, že jsem dostatečně neohlídala počínání svého týmu," řekla tehdy Roithová, která je nyní poslankyní Evropského parlamentu. - více zde

Brožurka Ivana Langera přišla v obálce z parlamentní podatelny. Langer se za chybu své asistentky omluvil a uvedl, že poštovné za 58 dopisů už uhradil. (18. října 2004)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz