Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ladronka možná ožije sportem a kulturou

  18:37aktualizováno  18:37
Praha - Sportovně-rekreační areál pro návštěvníky všech věkových kategorií by podle představitelů Prahy 6 byl nejlepším využitím břevnovské usedlosti Ladronka, která byla v loňském roce vystěhována za asistence policie. Svůj návrh předloží poslanci šesté městské části v příštích dvou týdnech radě hlavního města. Ta bude posuzovat ještě jeden projekt, který vypracovalo Občanské sdružení Ladronka. Ten počítá s vybudováním sociálně-kulturního centra.

Starosta Prahy 6 Pavel Bém o projektu již jednal se zastupiteli hlavního města a ti proti němu podle něj nic neměli. Za opravu objektu by podle starosty mělo zodpovídat město, rekultivace okolí Ladronky bude úkolem Prahy 6. Náklady na rekonstrukci odhadují autoři projektu na 50 miliónů korun, vybudování zařízení vně statku by mělo stát asi 15 miliónů korun.

Na Ladronce by měly vzniknout cyklistické stezky, cesty pro pěší a místa pro míčové hry. Projekt uvažuje i o vybudování kluziště a půjčoven sportovního nářadí. Část usedlosti by měla být upravena pro menší kulturní vystoupení různých žánrů. Návrh počítá se zřízením několika restaurací vně i uvnitř statku i s ubytovací kapacitou, ale nechce budovat rozsáhlé parkoviště.

Břevnovský statek Ladronku před sedmi lety obsadili squatteři a vybudovali tam sociálně-kulturní centrum, kde pořádali různé akce. Magistrát nechal objekt 9. listopadu 2001 vystěhovat, podle radních kvůli stížnostem místních obyvatel a kvůli špatnému stavu budovy. Městská policie pak ve statku zřídila výcvikové středisko pro služební psy.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sníh zasype celé Česko, varují meteorologové. Na horách až 30 cm

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset čísel nového sněhu....

Meteorologové vydali varování před silným sněžením a náledím, se kterým se budou potýkat lidé ve všech krajích. Na...

Řidiči kamionů v koloně na D1 zahájili přestávku, rozjet se jim nechtělo

Sněžení způsobilo kalamitu na D1 (16. ledna 2018).

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala...

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz