Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvíz iDNES zná své dva vítěze

  13:33aktualizováno  13:33
H r a d e c K r á l o v é - Dalšími majiteli knihy kreseb Vladimíra Renčína "e-rencin", která není v prodeji a jejíž jeden výtisk v pondělí v internetové aukci vydražil ministr vnitra Stanislav Gross, se stali dva nejúspěšnější řešitelé kvízu iDNES: Pavel Kurfürst z Olomouce a Miroslav Haltuf z Hradce Králové.
Vedle výsledků aukce a kvízu iDNES byly na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové vyhlášeny i ceny za nejlepší internetové stránky obcí a měst a za nejužitečnější internetovou prezentaci.

Znalostního kvízu iDNES o konferenci Internet ve státní správě a samosprávě se zúčastnilo 48 čtenářů. Jeden z nich - Pavel Kurfürst z Olomouce - zodpověděl všechny otázky správně a stal se tak automaticky vítězem.

Dalších šest soutěžících udělalo jednu chybu - a o držiteli druhé ceny rozhodla poslední volná otázka, v níž čtenáři tipovali počet lidí, kteří se zaregistrovali na konferenci ISSS. Miroslav Haltuf z Hradce Králové byl nejblíže - odhadl 1456 účastníků, správně bylo 1475 - a dostane tedy knihu Vladimíra Renčína také a oficiální grafický list stejného autora.

Zlatý erb
V 3. ročníku soutěže Zlatý erb o nejlepší internetové stránky měst, obcí a regionů zvítězilo město Most (http://www.mumost.cz), obec Veverská Bítýška (http://www.obecveverskabityska.cz/) a Sdružení OIS Český Krumlov (http://www.ckrumlov.cz/). Zvláštní cenu dostala za digitální kroniku obec Pohoří (http://www.dobruska.cz/pohori).

Vůbec nejvíc nominačních hlasů získal web města Jihlavy, ale protože vyhrál už loni, nemohl postoupit.

Letos poprvé mohli kromě členů odborné poroty posílat nominace i uživatelé internetu - občané, pro které jsou stránky územní správy a samosprávy určeny.  Nejvíce hlasů veřejnosti získali v kategorii města Jáchymov (http://www.jachymov.cz/), v kategorii obce Albrechtice v Jizerských horách (www.jizerske-hory.cz/obce/albrecht) a v kategorii regiony Sdružení OIS Český Krumlov (http://www.ckrumlov.cz/)

Český zavináč
Za nejlepší internetový projekt ve státní správě zaměřený na praktickou pomoc občanům byly vyhlášeny stránky ministerstva vnitra Pátrání po vozidlech, Neplatné  a Úřad není labyrint, provozované na internetových stránkách http://www.mvcr.cz/.
V předchozích dvou letech získaly titul Český zavináč ministerstvo spravedlnosti za zpřístupnění obchodního rejstříku (http://www.justice.cz/) na internetu a Kancelář Poslanecké sněmovny za projekt Digitální knihovna Český parlament (www.psp.cz/eknih), která obsahuje archiv digitalizovaných těsnopiseckých zpráv z jednání parlamentu od roku 1918 do současnosti. Současně jsou do digitální knihovny doplňovány již po třetí volební období nejaktuálnější dokumenty sněmovny.

Geoaplikace roku
V kategorii Geoaplikace roku, kde se cena uděluje za významný počin v digitální geografii, získaly nejvyššíocenění firma Hydrosoft Veleslavín ve spolupráci s Hlavním městem Praha za projekt WebMap – Internetový prohlížeč map, Okresní úřad Kutná Hora za projekt GIS okresu Kutná Hora a společnost GEPRO ve spolupráci s Magistrátem města Kladna za projekt GIS MISYS – Kladno.

Biblioweb
Cenu za nejlepší knihovnický web "Biblioweb" získaly letos Městská knihovna v Třeboni (http://www.knih-tb.cz/) a Knihovna Františka Bartoše ve Zlíně (http://www.kfbz.cz/).

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Pošvářová dostala cenu za odvahu, protikorupční fond ocenil i Čecha a Romeu

Miloslava Pošvářová

Někdejší kontrolorka kvality Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová dlouhodobě upozorňuje na nešvary při...

Zákulisí sněmu SPD: zákaz natáčení a vyptávání. A na záchod s ochrankou

Celostátní konference hnutí SPD (9.12.2017).

Žádná záznamová zařízení, zákaz natáčení a dozor přísné ochranky. Tak z pohledu novináře vypadala celostátní konference...

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra hned dvou krajských měst v ČR letos zdobí jehličnany, které rodiče zasadili na počest narození svých synů....Najdete na iDNES.cz