Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kupce LET Kunovice bude znám v červnu

  16:48aktualizováno  16:48
Správkyně konkursní podstaty Letu Kunovice Zlatava Davidová předpokládá, že až do konce června potrvá dvoukolové výběrové řízení na společnost, jež je od 24. října 2000 v konkursu. "Termín je však podmíněn kvalitními nabídkami," řekla po jednání věřitelského výboru.

Tendr na Let vyhlásila minulý týden a datum první nabídky je stanoven na 23. dubna. V těchto dnech má vyjít inzerát s obecnými podmínkami v českých novinách a časopisech a ve Financial Times. Správkyně také obeslala dopisy asi pětadvacet domácích a zahraničních potenciálních zájemců.

V Letu je nyní v provozu nářaďovna, kooperace a zaměstnanci pracují na výrobě čtyř kluzáků. "Uvedli jsme do výroby také dva letouny L420 na základě smluv uzavřených před konkursem. Jeden je určen pro Jihoafrickou republiku, druhý pro Brazílii," řekla Davidová.

Zdůraznila, že firma hradí své závazky a začala s dluhů vůči pracovníkům, kteří byli na nuceném volnu po vyhlášení konkursu. V květnu by měly být všechny tyto dluhy za asi 15 milionů korun uhrazeny. Pak začne Let platit závazky vůči finančnímu úřadu a doplatí sociální a zdravotní pojištění.

Návrh na konkurs na Let podala loni 30. srpna Pan Pacific Airways, 4. září pět pracovníků Letu, 8. září Konsolidační banka a 20. října se připojil Výzkumný a zkušební letecký ústav Praha.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sníh zasype celé Česko, varují meteorologové. Na horách až 30 cm

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset čísel nového sněhu....

Meteorologové vydali varování před silným sněžením a náledím, se kterým se budou potýkat lidé ve všech krajích. Na...

Řidiči kamionů v koloně na D1 zahájili přestávku, rozjet se jim nechtělo

Sněžení způsobilo kalamitu na D1 (16. ledna 2018).

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala...

Vláda schválila demisi. Zatím není jisté, kdy ji prezident přijme

Vláda Andreje Babiše schválila demisi, přesto bude dál úřadovat (17.1.2018).

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi jen půl dne poté, co v úterý ve Sněmovně nezískala důvěru....

Najdete na iDNES.cz