Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeňskou křižovatku vyplavilo prasklé potrubí, lidé tam chodili bosí

  14:36aktualizováno  14:56
Křižovatka U Jána v centru Plzně se po poledni ocitla pod vodou. V nedaleké Klicperově ulici totiž prasklo velké vodovodní potrubí. Na místě zasahovali pracovníci Vodárny Plzeň, policisté i hasiči. Voda vyplavila i část přilehlého hotelu Angelo a garáže.

Velký vodovodní přivaděč praskl po poledni v Klicperově ulici mezi budovou Okresního státního zastupitelství a benzinovou čerpací stanicí OMV. 

Z díry v silnici vytryskl silný proud vody, která zalila přilehlé ulice i křižovatku. Místy tam stálo až třicet centimetrů vody. Nákladním autům dokonce chvílemi sahala voda až po nápravy.

Doprava na křižovatce přerušena nebyla, ale na provoz dohlíželi policisté.

Fotogalerie

Lidé překonávali zaplavené ulice jak se dalo, někteří zuli boty, jiní si na nohy nasadili pytle na odpadky.

"Technici už únik vody zastavili. Nyní zjišťují, jaká je příčina havárie a odstraňují nečistoty, které voda spláchla nebo vyplavila. Vodovodní řad se bude opravovat až během pátku. Lidé se však nemusí obávat, že budou bez vody. Dodávka bude zajištěna v celém městě i během opravy," uvedla mluvčí Vodárny Plzeň Kateřina Chmelíčková.  

Podle ní voda z prasklého vodovodu zaplavila i některé prostory hotelu Angelo, který je přímo na křižovatce U Jána a také blízké garáže společnosti, která poskytuje finanční poradenství.

"Tuto záležitost bude Vodárna Plzeň řešit jako pojistnou událost," doplnila Chmelíčková.  

Vodovodní řad praskl v Klicperově ulici (modrý bod), voda se valila dolů z kopce až na křižovatku U Jána (červený bod) a do hotelu Angelo (zelený bod).

Vodovodní řad praskl v Klicperově ulici (modrý bod), voda se valila dolů z kopce až na křižovatku U Jána (červený bod) a do hotelu Angelo (zelený bod).

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Po chladném začátku týdne přijde oteplení, můžeme očekávat až osm stupňů

Ilustrační foto

Začátek týdne přinesl mráz, ráno teploty klesaly až pod -5 stupňů Celsia. Během pondělí bude sněžit, sníh ale postupně...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

Najdete na iDNES.cz