Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krize důchodového, sociálního a zdravotního systému

  12:10aktualizováno  12:10
V posledních týdnech tohoto roku se velmi citlivě diskutuje o vylepšení především důchodového systému financování. Jde o to, že v ČR se populační explose nekoná, ale naopak stárnou silné populační ročníky ze sedmdesátých let.

Není nic snazšího pro vládnoucí garnitury, než prodloužit lidem odchod do důchodu o další roky, a proto budeme paradoxně svědky situace, kdy šedesátipětiletý děda bude dělat jako šroub, aby s i vydělal na důchod, zatímco jeho vnuk bude nezaměstnaný posedávat a popíjet pivní mok v oblíbené hospůdce. To se prosím děje v Absurdistánu, zvaném Česká republika.

 

    Bylo by načase, aby vláda podala demisi a byly vypsány nové parlamentní volby, protože vláda dokázala, že zatlouká jen klín klínem. Navíc používat v ČR k financování důchodového systému navrhovaný švédský model je šílenství. To by pouze dále povzbuzovalo už tak probujelé prokorupční prostředí. Není náhodou, že ve Švédsku nedávno skandál propukl právě u penzijního fondu.

    

   Každý rozumně myslící občan ČR ví moc dobře, že stát je špatný hospodář.Když do systému občan dá 3 Kč, ví moc dobře, že zpět dostane ze systému jen 1 Kč, 1 Kč dostane byrokratický aparát a 1 Kč stát přerozdělí. Abych pořád stát nekritizoval, navrhuji rozumně uvažujícím občanům této zpředlužené republiky, aby požadovali po svých zvolených zástupcích v zákonodárných sborech, aby přijímali takové zákony, které nebudou z našich občanů dělat negramoty a nesvéprávné lidi, odkázané pouze na milost a nemilost státu.

 

 Každý z nás má mít právo demokraticky si rozhodnout, kdy půjde do důchodu, a to podle svých schopností a sil. Rovněž máme mít právo se podílet na samofinancování si svého důchodu v předdůchodovém věku. To znamená, že tzv. švédský model je zavrženíhodný. Rozhodně je pro všechny občany výhodnější kombinace polovičního příspěvku od státu a poloviny svého vlastního důchodového spoření, nebo-li penzijního připojištění.

 

 Pro zdravou ekonomiku státu je rovněž prospěšné  omezení mandatorních výdajů na únosnou mez. Dosavadní systém přerozdělování státního rozpočtu a  financování důchodového, sociálního a zdravotního systému je neúnosný, hazardní a navíc zvyšováním daňové zátěže občanů je nehorázné. Jsem svobodný, svéprávný a rozumně myslící občan své vlasti, a jako takový požaduji po státu pouze nutný servis a ne, aby mne vodil za ručičku a říkal mi tohle smíš, tohle nesmíš, tohle můžeš a  tohle musíš.

 

Odmítám ze svých daní financovat přebujelou administrativu,  nedobře odvedenou práci zákonodárných a výkonných orgánů země, tunelování ekonomiky a státního rozpočtu a plýtvání na všech úrovních, jako je budování různých paláců různých nových zbytečných institucí. Kdož se mnou souhlasíte, podpořte mou myšlenku a nedopusťte tak, aby zvítězila na českými občany byrokratická a institucionální zvůle.

       

V Den lidských práv   jsem se rozhodl apelovat na Váš zdravý rozum, milí čeští občané. Věřím lide český, že opět se moc  navrátí k Tobě.

                                              Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po měsíci v KLDR byla jako Severokorejci. Myslela jen na jídlo a vodu

Koreanistku Ninu Špitálníkovou jsme oblékli do šatů Karen Millen, šperky ALO...

Stačily jen čtyři týdny v KLDR a studentka koreanistiky Nina Špitálníková se začala chovat jako všichni Severokorejci....

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...Další z rubriky

Nemocnice musí záchranářům doplatit přestávky na jídlo, rozhodl soud

(Ilustrační snímek)

Pětadvacet řidičů, záchranářů a zdravotních sester ze záchranné služby v Sušici a na Modravě vyhrálo soudní spor se...

Dobrovolníci z vlčí hlídky objevili v Krušných horách rysí stopy

Stopa rysa z Krušných hor.

V centrální části Krušných hor se opět pohybuje vzácný rys ostrovid. Stopy objevili minulý týden dobrovolníci z...

Sníh způsobil v Libereckém kraji desítky nehod, policie radí nevyjíždět

Kamiony zápasily se sněhem na Albrechtickém kopci.

Sněžení komplikuje dopravu v Libereckém kraji. Příjezdy do větších měst i průmyslových zón blokují kolony aut a uvázlé...Najdete na iDNES.cz