Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krejčíř zůstane ve vězení minimálně do konce května

  12:08aktualizováno  15:39
Jihoafrický soud začne rozhodovat o propuštění Radovana Krejčíře na kauci 17. května. Do té doby zůstane uprchlý miliardář v policejní cele. Prodělá i zdravotní testy. Dnes o tom rozhodl soud v Johannesburgu, sdělil iDNES.cz český velvyslanec v JAR Jaroslav Siro.

Radovan Krejčíř v cele předběžného zadržení v JAR. | foto: Reuters

popisek SPECIÁL iDNES.cz
Vše o kauze Krejčíř

Podnikatel na útěku zadržený v Jihoafrické republice dnes absolvoval druhé soudní přelíčení. Soudce rozhodoval, kdy se bude jeho kauzou zabývat.

"Jednání trvalo jenom deset minut," popsal iDNES.cz dnešní přelíčení velvyslanec Jaroslav Siro. Do soudní síně se všichni aktéři vrátí až 17. a 24. května.

U toho už by měla být i česká delegace složená s vyšetřovatelů a státních zástupců. Podle informací iDNES.cz by měli skupinu tvořit především lidé z Odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Nejvyššího státního zastupitelství.

Krejčíř sedí v přeplněné cele
V policejní cele v Kempton Parku nedaleko Johannesburgu sedí Radovan Krejčíř od středy, kdy proběhlo první stání o jeho případném propuštění na kauci. - více zde

Není žádné tajemství, že vězení v JAR není procházkou růžovou zahradou. Vězni se mačkají v malých celách, kde se snadno šíří nejrůznější nemoci.

"Nevím přesně, s kolika dalšími lidmi pan Krejčíř je na cele, ale obvykle bývají velmi přeplněné," popsal iDNES.cz Krejčířův advokát Mannie Witz celu předběžného zadržení na johannesburské policejní stanici.

Český podnikatel na útěku je podle Witze příklad typického vězně, který se připravuje na proces. "Čte a připravuje se na soud," popisuje právník Krejčířův denní program.

V Kempton Parku bude mezinárodně hledaný podnikatel do 11. května, pak se nejspíš přesune jinam.

Záhadné bolesti hlavy a ztráta paměti
Jediný, s kým je Krejčíř prý v pravidelném kontaktu, jsou jeho právníci. Jeho zdravotní stav je údajně dobrý, až na jednu záležitost, kterou si přál v Jižní Africe vyřešit. Jaký má Krejčíř problém, ovšem Mannie Witz neupřesnil.

Podle některých médií trpí Krejčíř bolestmi hlavy a ztrátou paměti. Do JAR prý mimo jiné přijel na magnetickou rezonanci.

Krejčířovo jihoafrické dobrodružství zaujalo i sázkovou kancelář Tipsport. Na jeho vydání do Česka si lze vsadit. Bookmakeři věří, že do Vánoc bude podnikatel zpět. Vypsaný kurz je 1,50:1, kurz na to, že se českým úřadům nepodaří Krejčíře do Vánoc získat, je 2,25:1.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velbloud způsobil v poušti další smrtelnou nehodu, Izrael plánuje čipování

Velbloudy člověk v Izraeli potká téměř na každém kroku. (14. března 2012)

Izraelští zákonodárci chtějí beduínům nařídit, aby registrovali a očipovali své velbloudy. Mohutná toulající se zvířata...

Cestující autobusu v Kazachstánu uhořeli kvůli lampě, kterou se zahřívali

Při požáru autobusu na západě Kazachstánu zahynulo 52 lidí (18. ledna 2018)

Požár autobusu na západě Kazachstánu nezpůsobil elektrický zkrat, ale benzinová pájecí lampa. Tu cestující použili k...

Postupy SWAT i dětské porno. Zpráva odhalila přípravy masakru v Las Vegas

Stephen Paddock, domnělý střelec z Las Vegas, na nedatované fotografii z...

Vyšetřování střelby na hudebním festivalu v Las Vegas pokračuje i takřka čtyři měsíce po tragédii. Policie však velký...

Najdete na iDNES.cz