Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krásné vánoce a šťastný nový rok

  14:34aktualizováno  14:34
Čas neúprosně plyne a rok s rokem se sešel. Začíná čas bilancování a předsevzetí do nového roku 2004. Je čas zhodnotit uplynulý rok 2003 a podívat se na vše co se podařilo a co ne.

Není naškodu zastavit své kroky a meditovat a procházet svým Já. Každý z nás občanů ČR má jedinečnou možnost si sám osobně ve své duši provést očistu, provést inventuru a zhodnotit své činy a skutky, vážit na vážkách a prohlédnout si svoje účty.

Nemám na mysli účty bankovní, ale duševní. Jak je to s Má dáti - Dal. Ano, jen člověk seriozní a poctivý si umí sáhnout do svědomí . Nalezne-li tam pomyslný klíč k otvírání dobra svého srdce, pak je vše v pořádku.

Sobeckost, lhostejnost a nevšímavost, upřednostňující svoje Ego může jedincovi i společnosti pouze uškodit, a proto nalézejme o svátcích na sklonku roku více dobra a lásky ve svých srdcích a duších a podělme se o radost, lásku a dobro s ostatními.

Nezapomínejme na lidi nemocné, staré a chudé. Dopřejme v rámci svých možností všem potřebným společně se radovat z příchodu jezulátka na svět, z příchodu nového času, nového roku, nového života. Radujme se, veselme se s mírou a nejen s Mírou.

Lásky, radosti a dobra není na světě nadbytek, a proto nezahálejme a podělme se o ně se všemi lidmi dobré vůle, bez ohledu na jejich náboženskou, politickou, sexuální a jinou orientaci. Rozdávejme, nejen po tyto sváteční dny, úsměvy a radost, ale nacházejme v sobě samých to dobro, které hřeje na duších nejen našich.

Není nikdy tak zle, aby nemohlo být hůře. Nikdy taky není pozdě na to, abychom se stali lepšími než dosud. Vysílejme do světa pozitivní energii a impulsy, jež mohou mnohým našim spoluobčanům dodat odvahu naučit se žít nový život, s novým pohledem na svět, tím krásnějším pohledem, plným optimismu a lásky. Jsou mezi námi lidé, kteří si zaslouží, aby o ně někdo projevil zájem, aby jim pookřála churavá a mnohdy zlomená a bolavá duše.

Popřejme si všichni a všem všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a odvahy žít pro druhé, nejen do nového roku 2004. K tomu nám dopomáhej Bůh.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz