Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kraj poslal do nemocnic Pilipa a Pejchla, Stránského ne

  10:05aktualizováno  16:26
Rada Pardubického kraje posvětila plán, aby v dozorčích radách a představenstvech pěti krajských nemocnic usedl někdejší ministr Ivan Pilip a exředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Josef Pejchl. Radní pro zdravotnictví naopak popřel úvahu, že mezi už vybranými odborníky byl i gynekolog Zdeněk Stránský.

Nemocnice v Chrudimi | foto: Michal Klíma, MAFRA

"Já jsem nikdy jméno Zdeňka Stránského oficiálně nezmínil," řekl po jednání rady Martin Netolický. V úterý přitom redaktorovi MF DNES sdělil, že na vybraných jménech už panuje v koalici shoda. A jmenoval i Stránského.

Pilip v dozorčích radách a Pejchl v představenstvu nemocnic v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách mají dohlédnout na lepší spolupráci krajských zařízení, a tím i jejich lepší hospodaření (více o tom čtěte zde)

V dozorčích radách bude nově pracovat také svitavský advokát Rudolf Skoupý.

Přednostové nápad odmítli

Přednostové z Chrudimské nemocnice ale už ve středu podepsali otevřený dopis, kterým nápad na dosazení Pilipa, Pejchla a Stránského odmítli.

"My, níže podepsaní přednostové oddělení Chrudimské nemocnice, zásadně nesouhlasíme s nominací osob, jejichž jména a minulost byly zveřejněny v příloze MF DNES, do orgánů akciové společnosti Chrudimská nemocnice. Výsledky jejich dosavadní práce nesvědčí o jejich dobré kompetenci pro výkon jejich funkcí," napsali hejtmanovi Radko Martínkovi.

"Každý má nárok na svůj názor, pro nás je klíčové, jak ti lidé budou pracovat. S obsahem dopisu jsem seznámil radu," komentoval to hejtman.

Za Pilipem se táhne stigma "sarajevského atentátu" v ODS, v poslední době se o něm psalo také v souvislosti s jeho finančními potížemi. Josef Pejchl zase odešel z kyjovské nemocnice po vzbouření tamních lékařů. On to ale odmítá.

"Není pravda, že si zaměstnanci vymohli můj odchod. Odešel jsem sám dobrovolně, sám jsem složil funkci s tím, že odcházím za prací jinam," uvedl ve středu Josef Pejchl.

Gynekolog Zdeněk Stránský, z pohledu lidí v kraji asi nejkontroverznější jméno, neudržel v chodu soukromou porodnici a potíže měl i s provozováním domu pro seniory. Loni musel vysvětlovat, proč jim personál zmenšoval porce jídla.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz