Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kraj poradí, co dělat v ohrožení

  11:17aktualizováno  11:17
Vysčina - Příručku s instrukcemi, jak se chovat v konkrétních případech ohrožení, připravuje pro občany úřad kraje Vysočina. "Lidé ji najdou na internetových stránkách," informoval šéf bezpečnostní komise kraje Pavel Maslák. Kraj také společně s hasiči a hygieniky připravuje na 29. listopadu seminář pro tajemníky měst a obcí.

V kraji Vysočina je celkem 142 stálých tlakově odolných krytů, z toho 83 v okrese Jihlava. Takové kryty zajistí ochranu lidí proti tlakové vlně, pronikavé radiaci, radioaktivnímu zamoření, světelnému a tepelnému impulsu i proti účinkům chemických zbraní a biologických prostředků.

V České republice je k dispozici 5178 stálých úkrytů. Nejvíce jich je v Praze, v Moravskoslezském, Středočeském a Ústeckém kraji. Nejméně jich je naopak v Libereckém a Jihočeském kraji. Vysočina se nachází v horní polovině tohoto žebříčku.

S iniciativou informovat obyvatele, jak se chovat v krizových situacích, přicházejí i sama města. "V Havlíčkově Brodě například lidé informace získají v mimořádné příloze radničních novin, které počátkem listopadu obdrží do schránky každá rodina," řekla tisková mluvčí radnice Světla Pátková. "Obecné informace se už nyní dozvědí na internetových stránkách okresního úřadu, či telefonicky," dodala.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Najdete na iDNES.cz