Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Košut do představenstva Unipletu

  13:15aktualizováno  13:15
Třebíč - Akcionáři třebíčského Unipletu zvolili v závěru minulého týdne na mimořádné valné hromadě do představenstva firmy Jaroslava Košuta, který je podle internetové verze obchodního rejstříku zároveň předsedou představenstva největšího vlastníka společnosti, a.s. Trustfin.

"Zvolení předcházelo odvolání člena představenstva Karla Šperlinka. Akcionáři rovněž obměnili dva ze tří členů dozorčí rady," řekl člen představenstva Vladislav Svoboda.

Páteční shromáždění akcionářů tohoto největšího domácího výrobce maloprůměrových pletacích strojů schválilo také některé změny ve stanovách a konkrétní znění smluv o výkonu funkce mezi společností a členy nejvyšších orgánů společnosti. Valná hromada bude podle nových stanov usnášeníschopná, pokud se sejdou akcionáři představující třicet procent základního kapitálu společnosti. Členy představenstva pak bude volit a odvolávat dozorčí rada, a to nadpoloviční většinou všech hlasů.

Uniplet loni vykázal tržby 692,8 milionů a zisk 212,3 milionů korun. Letos firma však kvůli recesi v zámoří, kde uplatňuje většinu produkce, počítá s poklesem tržeb až o třetinu. Základní jmění společnosti, která zaměstnává téměř šest set pracovníků, činí 293,570 milionů korun. Největšími vlastníky jsou a.s. Trustfin s 47,8 procenta akcií a jedna fyzická osoba s 36,7 procenta akcií.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babiš nese na Hrad demisi, druhý pokus má jistý. Čeká se na sjezd ČSSD

Prezident Miloš Zeman a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci...

Po 43 dnech v úřadu podává zimní menšinová vláda Andreje Babiše demisi. Šéf ANO ji dopoledne přinese na Hrad prezidentu...

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Myslivecký strážce musí být bezúhonný, odmítl ÚS zrušit část zákona

(Ilustrační snímek)

Ústavní soud odmítl zrušit část zákona o myslivosti, podle které člověk se škraloupem v trestním rejstříku nemá už...

Najdete na iDNES.cz