Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komunisté ve vládě: svatba příšer

  1:00aktualizováno  1:00
Komunisti se zase omluví za chyby, které udělali, když nám čtyřicet let vládli. Pak se vrátí do vlády. Vezme je tam ČSSD. Tak je to prostinké? Není. Omluva je nejapná politická hračka. Dobrá leda na klamání lidí.

Sotva jsme se devastujícího objetí komunistů zbavili, máme do něj opět zapadnout? | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Napněte fantazii a představte si Hitlera, jak se po válce nezastřelí a neotráví, nýbrž omluví. Jako by omluva nějak zpátky měnila dějiny. Groteskní je, že by se neomlouval tehdejší vedoucí komunistů, který tomu násilí šéfoval, nýbrž dnešní vedoucí komunistů, tehdejší obyčejný udavač.

Komunisti se nemají za co omlouvat. Jak vládli, co prováděli, to vše vyplývalo z jejich teorií a přesvědčení. Komunismus, osvěžte si mozky, stál na teorii vykořisťovatelů a vykořisťovaných, na zestátnění výrobních prostředků, na třídním boji komunistů proti všem ostatním, na vyvlastnění státu komunistickou stranou a na ovládání té strany vševědoucím politbyrem nebo vůdcem.

Pracující nejsou vládci země, nýbrž majetek hrstky vládců. Proto tolik násilí, sledování, tajné policie a totální nesvobody.Taková je komunistická teorie. Komunistická praxe jí odpovídala. Blahobyt násilnická praxe nepřinesla, nýbrž úpadek. Přesto se komunisti znovu ucházejí o možnost konat na obyvatelstvu své utopie.

Když vám teď říkají něco jiného, lžou, jako lhal Gottwald před dobytím moci. Násilí se nikdy nevyhnou, protože většina na jejich experimenty nikdy nepřistoupí. Sotva jsme se jejich devastujícího objetí zbavili, máme do něj opět zapadnout? Vládnout chtějí s ČSSD.

ČSSD je na rozcestí. Pro Paroubka je to lákavá možnost, jak získat moc. Pro jiné socialisty je to možnost vyloučená. Socialistická levice má jinou víru. Zestátňovat nechce, chce jen čím dál větší daně rozdělovat spravedlivěji, než se rozdělují příjmy lidí.

Chce ctít demokracii. Usiluje o to, aby si lidi obrovské daňové přerozdělování odhlasovali dobrovolně. Pracující už nejsou otroci, nýbrž ovce, které vláda střihá, ale nenechá upadnout do područí.

Komunista chce všechno, co země vyprodukuje, dát na jednu hromadu, které vládne. To způsobí blahobyt. Socialista nechce všechno, jen část, aby ovce žila dál. Věří, že to přerozdělování způsobí blahobyt.

V devatenáctém století prosadili socialisti mnoho novinek, všeobecným volebním právem počínaje, nemocenskými a důchodovými pokladnami konče. Z těchto tehdejších úspěchů se dnes snaží žít, ale to, co kdysi bylo ochranou zaměstnanců, vypadá dnes spíš jako politická korupce voličů za jejich peníze. Obrovské státní schodky jsou toho důkazem.

Hodně bývalých členů KSČ se před dvaceti lety prohlásilo za socialisty. Někteří obnovené ČSSD přinesli věnem komunistickou mazanost a komunistické ideje. Pro staré (i mladé) socialisty dělňáckého typu je to problém. Houštím komunistických idejí se v ČSSD musí prodírat. Co je vlastně socialistická idea dnes, není zcela jasné.

Oba programy jsou nespojitelné. Nemůžete zavádět komunistickou vládu a zároveň ji nezavádět. Z jakýchsi nejasných důvodů říkali komunisti svému vládnutí socialismus, ačkoliv socialista byl pro komunisty vždy hlavním nepřítelem. Zrádcem revoluce, zaprodancem, kterého si koupili kapitalisti. Kde to šlo, tam komunisti socialisty zničili. Když to nešlo, vycpali socialistickou stranu svými agenty a ti ji sežrali zevnitř. V Čechách by se o tom mohlo vyprávět.

Přibrat komunistické mandáty do party je lákavé. Nejen pro Paroubka. S jejich hlasy čas od času ve Sněmovně obchoduje každý, komu se to právě hodí. Je to sice hnusné jak politika sama, ale takové kumpánství samovolně umírá brzy. Vzít komunisty do vlády, to už je pořádná svatba příšer, z nichž jedna druhou požere. Hádejte, která má lepší zuby.Hlavní zprávy

Nejčtenější

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, na jihu Moravy vyhlásili kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Doprava na dálnici D1 stále stojí, a to na 99. kilometru u Humpolce. Další problémová místa policie zprovoznila v...

Další z rubriky

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Zeman tvrdí, že nevedl kampaň. Experti její hodnotu spočítali na 34 milionů

Prezident Miloš Zeman přijal nabídku do předvolební diskuse televize Nova. Jiří...

Odborníci z iniciativy Rekonstrukce státu vyčíslili cenu kampaně Miloše Zemana před prvním kolem prezidentských voleb....

Najdete na iDNES.cz