SPD láká Pražany na mozkový trust, bezpečnost i Psí hlídky

  13:57aktualizováno  13:57
Hnutí SPD v úterý odhalilo své kandidáty do pražských voleb. Společným cílem je zajistit v Praze bezpečí. Někteří v rámci toho chtějí zavést Psí hlídky, tedy aby pejskaři při venčení psů nahlašovali policii nekalou činnost, kterou uvidí. Kandidát na primátora Hynek Beran pak věří, že SPD může nabídnout voličům v hlavním městě mozkový trust.

SPD představuje kandidáty do komunálních voleb v Praze. U mikrofonu je lídr pražské kandidátky Hynek Beran. | foto:  František Vlček, MAFRA

Slavnostní představení kandidátů do pražských voleb se konalo v Havlíčkových sadech ve Viničním altánu a SPD prvně představila své kandidáty do Senátu. Na Praze 2 bude kandidovat Ladislav Jakl, na Praze 4 Jiří Kocman, na Praze 8 Luděk Kula a na Praze 12 Ivan David (na všechny kandidáty do Senátu se můžete podívat v tomto přehledu). Po jejich uvedení se ujal slova kandidát na primátora Beran. 

„Myslím, že jste měli možnost vidět, že SPD má co říci a že SPD má nějaký mozkový trust. Všichni z kolegů, kteří tu mluvili, byli a jsou experty ve svém oboru, ať už je to medicína, státní správa, bezpečnost nebo něco jiného,“ uvedl Beran. Zmínil, že do voleb nejdou stylem profesionálních politiků, ale jako tým lidí, kteří něco umí.

Beran dále shrnul, že se v Praze narodil, vyrůstal, hrál si na pískovišti a poznal zde první lásky. Proto je pro něj podstatné, aby v Praze vládli odborníci. „Mojí prioritou je rozvoj města, rozvoj civilizace s moderními vymoženostmi, ale také tradicemi, ze kterých vycházíme. Rozvoj města je především rozvoj života, zejména nového života mladých rodin ale i také důstojného života seniorů a střední generace,“ shrnul Beran. 

Vadí mu na ulicích dealeři drog, naváděči do vykřičených domů i opilí turisté. „Tohle nejde, pokud si to tam chtějí provozovat, tak ať to neprovozují na ulici a neprovozují to pro turistický lumpenproletariát. Odmítáme přijímat kriminalitu společnosti v Praze jako běžný jev,“ dodal Beran.

Koníčkem není squating ani dredy

Na Praze 1 chce SPD nalákat voliče na vybudování rychlodráhy propojující centrum Prahy, konkrétně Hlavní nádraží a Letiště Václava Havla. Tamější kandidát SPD Pavel Černý chce také méně bezdomovců ve veřejné zeleni a naopak více dětských hřišť, jeslí, sportovišť, škol a školek v srdci Prahy.

Komunální a senátní volby na podzim 2018: manuál pro voliče

Kandidát na starostu Prahy 3 Petr Bednář na začátek svého projevu řekl, že chce bojovat proti squatům, a to především vyklizením Kliniky. „Jak vidíte mezi mé koníčky nepatří squating, požívání měkkých a tvrdých drog, pletení si vlasů do dredů,“ řekl prostovlasý Bednář. Chce také zajistit pořádek na dolním Žižkově a v okolí Ohrady. Rád by také vybudoval metro D na Žižkově. 

Kdyby se dostal na radnici, tak by rád prověřil bytový fond, který je v majetku městské části Praha 3. „Zjistíme si, které nemovitosti jsou kým obývány a jak jsou využívány. Pokud uvidíme, že jsou využívány rodinnými příslušníky zastupitelů a jiných vedoucích pracovníků městského úřadu, tak bychom těm lidem chtěli dát výpověď a tyto byty bychom použili pro mladé a pracující rodiny,“ dodal Bednář s tím, že by je mohli obývat lékaři a policisté.

Voliče na Praze 5 chce zase oslovit Dalibor Šitavanc, který chce zlepšit život občanů na Praze 5 a zvýšit bezpečnost. Proto by rád vytvořit jednotnou Metropolitní policii.

Kandidát na Praze 11 Robert Vašíček se představil tím, že je svobodný, zadaný „autíčkář“ a pejskař. Své záliby by rád využil i při zlepšení poměrů na Praze 11. Chtěl by více parkovacích míst pro „autíčkáře“ a chce také více psích hřišť na Praze 11 pro pejskaře. „Chceme zřídit Psí hlídky namísto nefunkční pochůzkové služby státní Policie,“ uvedl Vašíček. Pejskaři by podle něj při venčení mohli dohlížet na pořádek v ulicích a pokud uvidí nějakou kriminálně závadnou činnost, tak by jí nahlásili. Slíbil také, že za každý hlas, který dostane, vysadí jeden strom. Svůj proslov uzavřel slovy: „Ghetto na Praze 11 nechceme!“

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Meteorologové varovali před extrémní ledovkou, lidé by neměli vycházet

Ledovka v Zašovicích poslední listopadový víkend

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zvýšil riziko ledovky na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického,...

Chladnokrevně zastřelil čerpadlářku, aby mohl uloupit deset tisíc korun

Policie zveřejnila záznam z kamery v čerpací stanici na Mělnicku, na kterém...

Čerpadlářka Jana umyla dva stojany na pumpě Radius v Podhořanech na Mělnicku a vešla zpátky do benzinky za pult. Na...

Nevyjíždějte, varují meteorologové. Česko zasáhne silná ledovka

Ilustrační foto

Meteorologové opět varují před silnou ledovkou, která se může opět tvořit od nedělního odpoledne. Problémy hrozí hlavně...

Stát proti žumpám. Úřady budou rozdávat pokuty a přibude papírování

Válku kempů poznal na vlastní kůži i řidič fekálního vozu.

Od ledna začne platit novela vodního zákona, která má změnit ledabylé nakládání s odpadní vodou. Majitelé domů budou...

Demonstrace žlutých vest v Paříži i Bruselu. Policie zatkla stovky lidí

Demonstranti ve žlutých vestách se navzdory zákazu sešli na hlavní pařížské...

Ve Francii vypukly v sobotu další násilné protesty. Policie v centru Paříže nedaleko bulváru Champs-Élysées proti...

Další z rubriky

Konec roku bude teplotně průměrný, nejvíce srážek spadne v příštím týdnu

Ilustrační foto

Zbytek prosince bude teplotně průměrný. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem dvou stupňů Celsia, nejnižší...

OBRAZEM: Majitel kožešinové farmy vybil poslední norky. Zvažuje soud

Největší kožešinová farma v Česku končí. V tomto týdnu zde zkožkovali poslední...

Největší kožešinová farma v Česku končí. V tomto týdnu zde zkožkovali poslední várku norků. Majitel je zachladil,...

Jako před lety. Lidovci křísí plány na svazek s ODS, ta neříká ne

Poslanec a možný budoucí předseda KDU-ČSL Marek Výborný

Před lety se o to neúspěšně pokoušeli ještě jako šéfové KDU-ČSL a ODS Miroslav Kalousek s Mirkem Topolánkem. A teď je...

Najdete na iDNES.cz