Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


 • Senát
 • Obce
Páteční on-line reportáž čtěte
8:00
Po noční přestávce se v Česku znovu otevřely volební místnosti. Lidé mají ještě šest hodin na to, aby si vybrali své místní zastupitele. Ve třetině okrsků volí také 27 senátorů.
08:33
Do ZŠ v Mozartově ulici v Jablonci Nad Nisou zatím moc lidí nechodí. "Lidi čekáme kolem deváté hodiny," řekla zapisovatelka Zuzana Křikavová. "Včera přišlo poměrně dost lidí, účast odhaduji na 30 procent," dodala.
08:50
Ve volební místnosti střední zdravotnické školy v Liberci nebyla včerejší účast příliš hojná. "Zatím to není moc slavné, dorazilo asi dvacet procent lidí," sdělila zapisovatelka Gabriela Krupičková. "Od rána ale lidé docela chodí, už jich tu bylo téměř třicet," upřesnila.

Nepřehlédněte

08:51
Hodně lidí dorazilo volit do ZŠ na libereckém náměstí Míru. "Od osmi už tady bylo kolem třiceti lidí," řekl Martin Čech z volební komise. "Včera byla účast také slušná, dnes ráno jsme měnili plnou urnu," dodal. Jak dlouho jim potrvá sčítání hlasů ale nedokáže odhadnout. "Jestli to stihneme do osmi, tak budeme rádi," popsal dnešní vyhlídky komise.
09:42
Mluvčí Českého statistického úřadu Roman Prorok uvedl, že by se první výsledky komunálních voleb mohly objevit už po druhé hodině. "Komise mohou sčítat hned poté, co odvolí všichni zapsaní voliči," upřesnil. Týká se to zejména menších obcí. "Konečné výsledky lze očekávat večer, nejdéle nad ránem. Podle zkušenosti před čtyřmi roky to může být po půlnoci," dodal.
 • Volby 2006 - Vrbátky na Prostějovsku

  Volby 2006 - Vrbátky na Prostějovsku / Autor: Luděk Peřina MF DNES

10:18
Slabou účast zaznamenali na ZŠ Englišova v Opavě. "Zatím přišlo málo lidí," řekla členka tamější komise Šárka Berková s tím, že přesto čekají prodlevu při sčítání. "Počítáme, že nám to bude trvat déle," dodala.
10:29
Prezidenta Václava Klause, který tradičně volí v základní škole v pražských Kobylisích, překvapila nízká účast v senátních a komunálních volbách v tomto okrsku. Podle volební komise zde zatím přišlo vyjádřit svůj názor kolem třiceti procent oprávněných voličů. "Jenom? To je velmi málo," podivil se Klaus.
10:53
Příjemné s užitečným spojili voliči v Ostravě Klimkovicích. Na zdejším městském úřadě, který sídlí v zámku, probíhá prezentace tunelu na dálnici D47, která se setkala s velkým zájmem veřejnosti. "Lidé jdou zároveň volit. Dnes jich přišlo ještě víc, od včerejška je tak účast asi 41 procent," popsala situaci v Klimkovicích členka volební komise Ivana Gelnerová.
10:18
Brněnská policie řeší kvůli volbám první dvě trestní oznámení, obě v souvislosti se starostou městské části Brno - Starý Lískovec Petrem Hudlíkem (Nezávislí demokraté). Jedno podal kandidát ČSSD Daniel Brázda kvůli tomu, že starosta údajně vyhrožoval dvěma dívkám, které ve čtvrtek roznášely předvolební letáky. Druhé podal na mladé ženy právě Hudlík. více zde
11:53
V Jihlavě se na ZŠ T. G. Masaryka setkali s průměrným zájmem voličů. "Od včerejška se to příliš neliší," řekla zapisovatelka komise. "Jsme zvědaví, jak proběhne sčítání, necháme se překvapit," dodala.
 • V Poděbradech se volí také v hasičské zbrojnici

  V Poděbradech se volí také v hasičské zbrojnici / Autor: Josef Vostárek MF DNES

12:17
Ve většině krajů zatím přišlo hlasovat kolem 30 procent voličů. Místy byla účast vyšší, například v Jihočeském a Jihomoravském kraji hlasovalo kolem 40 procent občanů. Jinde naopak přišlo lidí méně, počet v různých okrscích také kolísal. Vyplývá to z informací krajských volebních komisí zveřejněných k jedenácté hodině.
12:32
V Praze je účast okrsek od okrsku různá. Například do volební místnosti v radotínské restauraci Pivní sanatorium přišlo dosud zhruba 44 procent voličů. "Lidé chodí stále," řekl člen tamní komise. Naopak jen asi třetina lidí oprávněných volit odevzdalo hlas ve volební místnosti na Hradě.
12:52
Zatím menší volební účast než při minulých komunálních volbách zaznamenávají členové volebních komisí v Plzeňském kraji. V okrscích, které kontroloval krajský úřad, se účast pohybovala většinou mezi 30 až 35 procenty, někde ale jen 25 procent.
13:13
V okrsku v centru Jihlavy komise zaznamenala pouhých 14 procent voličů. Vyšší účast je na Třebíčsku, kde lidé volí i do Senátu. V Bráfově ulici v Třebíči odvolilo dopoledne kolem 45 procent lidí.
 • Prezident Václav Klaus volil v pražských Kobylisích

  Prezident Václav Klaus volil v pražských Kobylisích - Prezident Václav Klaus odevzdal 21. října svůj hlas v komunálních a senátních volbách tradičně v základní škole v pražských Kobylisích. / Autor: Michal Kamaryt ČTK

13:41
V Dubí na Teplicku přišli v pátek večer do volební místnosti manželé, kteří už měli své volební lístky v obálce s kulatým razítkem. Ty ale přitom mohou dostat voliči až ve volební místnosti. O případu informovala policie, která nyní zkoumá, odkud orazítkované obálky manželé získali.
13:59
Českému statistickému úřadu dorazily první výsledky. V Moraveckých Pavlovicích v okresu Žďár nad Sázavou odvolilo všech 22 voličů. Jako jediné kandidovalo Sdružení nezávislých kandidátů za obec Moravecké Pavlovice.
14:02
Letošní komunální volby skončily, stejně tak i rozhodování o obměně třetiny senátorů. K volbám podle informací od volebních komisařů z různých míst přišlo zhruba 40 procent lidí, tedy podobně jako při minulých volbách před čtyřmi lety. Tehdy hlasovalo přes 43 procent voličů. Senátory přišlo v 27 obvodech, kde se nyní znovu hlasovalo, volit téměř 34 procent lidí.
14:11
Sázkaři se podle společnosti Tipsport přikláněli před začátkem senátních voleb k vítězství kandidátů ODS. Nejvyšší sázka byla přijata na úspěch herce Tomáše Töpfera, který za občanské demokraty kandiduje na Praze 4, oznámila sázková kancelář. "Jeden pražský sázkař na úspěch populárního herce vsadil 25 tisíc korun. Při kurzu 1,5:1 tak může vyhrát 37.500 korun," uvedl Michal Vlasák z Tipsportu.
14:15
Ve vesničce Bučí na Plzeňsku, která má 138 stálých obyvatel, vybírali voliči jen z jediné kandidátky. Na ní bylo o dva kandidáty víc, než je v obci zastupitelů. Občané zde volili i do Senátu, ale několik lidí, které oslovil redaktor MF DNES, uvedlo, že senátní lístek do urny nevhodí. Volební účast je v obci vysoká, odhaduje se na 70 procent.
14:18
Ve štábech největších stran (ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL) zatím podle ČT24 není nikdo ze stranických špiček. Většina z lídrů je ještě ve svých volebních okrscích.
14:21
Ve volebním štábu Politiky 21, nové strany Jany Bobošíkové, je zatím klid. Na největší hvězdu voleb se zatím čeká. Pavla Topolánková, žena premiéra, by měla ale dorazit každou chvíli. Na místě zatím sedí bývalá moderátorka Mirka Čejková a šéfka strany Jana Bobošíková a sledují televizi.
14:28
"Budu tam ječet, řvát a nadávat, to je jediná cesta," popsala ČT24 představu o své případné práci v senátu režisérka Věra Chytilová, která se o křeslo v horní komoře parlamentu uchází v Praze 8.
14:31
V Novém Sedle na Sokolovsku se na kandidátce KSČM objevil muž, který o tom údajně neměl ani tušení. Policie už začala stíhat dva muže ve věku 57 a 84 let, kteří kandidátku připravovali. Policejní mluvčí Helena Malotínská uvedla, že muž teprve při pročítání volebních lístků zjistil, že je kandiduje.
14:39
Statistický úřad zaznamenává první průběžné výsledky senátních voleb. K vidění jsou ve volební příloze iDNES.cz. více zde
14:44
"Žádný svůj tajný tip, jak to dopadne, nemám," prohlásila šéfka Politiky 21 Jana Bobošíková. Přeje úspěch všem kandidátům, ale přiznala, že počítá i s nulovou variantou. "Nás to ale neodradí," dodala.
14:48
Průběh voleb v Božím Daru na Karlovarsku ohrozila natržená páska s razítkem, která zajišťovala urnu ve volební místnosti. Situaci na místě prověřili pracovníci krajského úřadu i policie a zjistili, že s urnou se neoprávněně nemanipulovalo a výsledky voleb budou platné.

Diskuse

Jana M: Lze kandidovat i být ve volební komisi? Myslím si, že to nejde, ale v některých městech to jde. (13:18)

ruxac: právě sem dočetl noviny, kde se pan Paroubek opět ( pokolikáté a kolikrát ještě ?) vymlouvá na nechutnou kampaň ODS a pana Kubiceho. mám chuť yvracet. Pane Paroubku, jste směšný! (18:14)

s(h)arka: Chcípající kůň kolem sebe prostě kope....o Paroubka a jeho bližní nikdo nestojí, lidi mu asi na srdci neleží, protože jsou to šibalové, co mu to dělají naschvál.... (6:05)

madqwert: obcane jenom rikaji, ze nechteji CSSD na sve radnici, nic vic:)) (23:48)

ArneFarin: Díky. Jak vidím, tak to dopadlo špatně, ba přímo katastroficky - samé ODS a CSSD (23:47)

J-REK: parouback by si měl uvědomit , že když prohrává tak by se neměl cpát do dalších věcí...vše řeší jakoby vyhrával....občané tím že ho nevolí mu dávají najevo že ho nechcou.... (23:46)

madqwert: Brno: http://www.volby.cz/pls/kv2006/kv1211?xjazyk=CZ&xid=1&xv=1&xdz=3&xnumnuts=6200 (23:40)

ArneFarin: Nevíte někdo kde se dají navít výsledky z Brna, ale "velká" radnice ? (23:37)

madqwert: mela CSSD nekdy vice kandidatu ve 2. kole? (23:35)

Stringfelow: To co predvadi pan soudruh Paroubek a jeho kumpani uz presahuje vsechny meze, CSSD ven!!!! (23:34)

RATE: S tou výzvou Paroubka k voličům, aby se ve druhém kole voleb do senátu spojili proti ODS mne napadlo pořekadlo :"Chcípla mi kráva, ať sousedovi chcípne taky !" (23:26)

J-REK: dobře tak paroubkovi!neumí přiznat porážku a ještě chce vyžírat co se dá!jsem zvědav kdo s ním pujde do koalice když všechno zatím prhrál a Topolánek vše vyhrál.... (22:57)

tyrael: huraaaaaaaaaaaa (22:54)

tyrael: ja nesjem zrovna nejaky extra priznivec ODS,ale je jasne ze Paroubek Sobotka Skromach musi pryc (22:10)

prchz: Tyhle volby byly jen o Paroubkovi. Na ostatních nezáleželo. Kdyby v čele ODS byly hrábě s vidlemi, tak by stejně vyhrály! (21:46)

ba.kin: killy > ještě totiž nejsou sečtena velká města (20:47)

killy: ve všech krajích je kolem 60% účasti...a pořád se tu inzeruje celkem za ČR něco přes 40% ! (19:37)

Josef7: Uznávám, že socdemáci jsou mamlasové, ale co lidi věří ODSce a že jim nevadí ty totálně unfér podrazy, to nechápu (16:57)

Fuckidnes: Paroprase pryč (16:48)

Mirco1: Paroubek opět kecá nesmysly, zatím je účast vyšší než je v senátních zvykem, a to, že si dovoluje mluvit za voliče, kteří k volbám nešli, jako by znal jejich názory a důvody, to je klasická nehoráznos (16:03)

PUNKERAC: Rád bych na magistrátu viděl koalici ČSSD+SNK-ED+SZ (15:54)

PUNKERAC: Zvítězit musí předevšim menší strany (15:53)

PUNKERAC: Na senát se mi zdá ta účast dobrá,nebo ne? (15:52)

Piča Paroubek: Paroubku drž už hubu !!! (15:47)

Zuzana.: Ta účast je tragická... všichni nadávají, ale o volbách jich půlka zůstane sedět na řiti... (15:47)

Láďa Rejpal: Ta ucast docela ujde... 46% docela ujde... az dorazi vysledky z vetsich okrsku, tak to jeste mirne poroste... (15:15)

Skoolak: ale ta ucast je fakt mala :( (14:57)

Mirco1: Btw, než teď začnete proklínat Náchod,že je na mapě rudý, tak to je na základě sečtení 4 hlasů (1 ODS, 2 KSČM, 1 KoalČR) (14:51)

mafrai: addalbert raději Topolánka než Paroubka.. jeho "výpady" před a po volbách jsou "OKOUZLUJÍCÍ" :-( (14:43)

Tomáš Fojtík: nevidel jste nekdo vysilani CT? Nerikali nejaky odhad? (14:41)