Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koho žalovat za šikanu?

  13:54aktualizováno  13:54
Jistě je možné za šikanu zažalovat školu, kam dochází šikanované dítě. Ale je to jako stříkat do plamenů, neuhasí to požár. Přímý viník je samozřejmě šikanující. Škola by měla vytvářet podmínky pro to, aby šikana nebyla možná. A někdo jiný by měl vytvářet podmínky pro to, aby toho škola byla schopná.

Podle mého názoru by žaloba měla směřovat do Karmelitské ulice, tedy by mělo být mezi žalovanými subjekty ministerstvo školství. To může jednoznačně ze neuvěřitelně špatné podmínky ve svém resortu.

To ministerstvo dlouhá léta rezortního řízení prosazovalo nevýrazné, poslušné ředitele škol, rozvíjelo místo podmínek pro vzdělávání a výchovu podmínky pro rozvoj administrativy, v neposlední řadě ministerstvo samo posilovalo rozvracečskou podstatu školských odborů. To, co se nyní vyvalilo nespadlo jenom tak z nebe. To je skutečnost, která pouze vyplula na povrch až nyní.

Mám ve škole dvě děti, obě se šikanou již setkaly, můj syn dokonce je vystavován různým projevům šikany téměř pravidelně. Školu ale žalovat nebudu. S ředitelem jsem ve styku, školy dělá vše, co může.

Nemůže však udělat to, co by bylo potřeba, protože to udělat nemůže. Protože jsem sám ředitelem venkovské školy, kde takové problémy nemáme, možná nakonec vyslyším synovu prosbu a budu ho vozit 20 km do té svojí školy.     

Problém je to složitý a myslím, že na něj znám také řešení. Ale každá ryba páchne od hlavy. I ta školská.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Kamerové systémy ohlídají studenty, zatím je dostane deset středních škol

Ilustrační snímek

Bezpečnost na středních školách se opět o něco zvýší. Karlovarský kraj vypíše veřejnou zakázku na jejich zabezpečení...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Najdete na iDNES.cz