Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kočí se bojí, že Nečas podrží Bártu. Ta toho už řekla, opáčil premiér

  13:54aktualizováno  20:15
Kristýna Kočí, kterou Věci veřejné vyloučily ze strany, se obává, že premiér Petr Nečas a část ODS budou chtít zabránit vydání exministra Víta Bárty k trestnímu stíhání. Právě Nečase Kočí označila za jednoho z největších zastánců Bárty. Nečas nad jejími slovy mávl rukou. "Kočí již toho napovídala," reagoval premiér.

Jaroslav Škárka bude chtít, aby ho Sněmovna zbavila imunity. Kristýna Kočí se obává, že premiér Petr Nečas bude chtít zachránit Víta Bártu. | foto: ČTK

Nečas se podle Kočí řídí jednoduchou strategií. "Díky za každé nové ráno," pojmenovala ji bývalá šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných.

Strana ji vyloučila, protože podle ní organizovala puč ve straně a v klubu VV spolu s jedním z odpůrců Nečasovy vlády v ODS, bývalým předsedou klubu Petrem Tluchořem. Tluchoř i Kočí to popírají. Výsledkem sporů ve Věcech veřejných byl odchod jen tří poslanců z klubu (Kočí, Škárka, Huml), což ani matematicky neumožnilo, aby ODS a TOP 09 uvažovaly o vládě bez VV s podporou odpadlíků.

Škárka bude chtít, aby ho poslanci vydali ke stíhání

Škárka v pondělí zopakoval, že bude požadovat, aby ho Sněmovna zbavila imunity a vydala k trestnímu stíhání. "Nebudu obcházet poslance. Chci být vydán, protože jsem se ničeho nedopustil," řekl nezařazený poslanec. O stíhání Škárky policie usiluje, protože rozměnil část peněz, které dostal od Víta Bárty a které později označil za úplatek.

Škárka dostal na jaře od Bárty 170 tisíc korun, Kočí půl milionu korun. Oba tvrdí, že je chtěl exministr dopravy uplatit. Sám Bárta tvrdí, že šlo o půjčku.

O vydání Škárky i Bárty k trestnímu stíhání bude Sněmovna hlasovat na schůzi, která začne v úterý. Mandátový a imunitní výbor doporučil poslancům, ať oba poslance policii vydají a imunity je zbaví. Pro vydání Škárky i Bárty budou hlasovat také Kočí a třetí nezařazený poslanec Stanislav Huml.

Když přitom policie chtěla stíhat Humla a poslanci hlasovali o něm, Huml se zdržel. "V osobnostních věcech je nejlepší se zdržet hlasování," řekl k tomu v pondělí Huml.

Mělo by se řešit, kde vzal Bárta peníze pro poslance, míní Kočí

Kočí se podivila nad tím, že z policejního spisu unikají její přesné citace do médií. Podle ní by měl premiér řešit to, že je na pozici policejního prezidenta Petr Lessy, jehož jméno jakožto nového policejního šéfa Věci veřejné podle Kočí znaly už den před tím, než proběhlo výběrové řízení. To byl ještě ministrem vnitra předseda VV Radek John. "Obávám se, že raději nebude řešit nic," řekla Kočí o premiérovi.

"Velmi si vážím rozhodnutí Jaroslava Škárky, že by měl být vydán," uvedla bývalá šéfka poslaneckého klubu VV Kočí.

Dodala, že všichni stále řeší, jestli Bárta půjčoval, nebo uplácel, ale nikdo se nezajímá o to, kde vlastně Bárta peníze vzal. "Přitom před tím zveřejnil, že musí splácet úvěr 2,6 milionu korun u Modré pyramidy," prohlásila v pondělí Kočí.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Najdete na iDNES.cz