Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kmotr Mrázek má ožít na filmovém plátně, prozradil autor trilogie Kmenta

  3:05aktualizováno  23. listopadu 12:39
Trilogii o vládci českého podsvětí završuje kniha Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů. Odhaluje, kdo měl zájem na zavraždění Františka Mrázka, nebo jaké kompromitující materiály mafián sbíral na politiky. Autor trilogie Jaroslav Kmenta nastínil, že z Mrázkova příběhu přece jen zřejmě bude hraný film.

Filmaři se o příběh legendy českého podsvětí Františka Mrázka zajímali už dříve. "Usoudil jsem, že příběh není ještě ucelený, tak jsem nabídku zatím odmítl," říkal Jaroslav Kmenta v červenci 2008.

Uplynul rok a něco, na světě je třetí díl české kmotrovské trilogie a Kmenta říká: "O zfilmování jednám. Pokud to klapne, tak to bude i hraný film." Podrobnosti zatím neprozradil.

ODPOVĚDI JAROSLAVA KMENTY ČTĚTE zde

Třetí díl Kmotra Mrázka odpovídá například na to, jak chtěl Mrázek vydírat politiky, co obsahoval jeho archiv kompromitujících materiálů nebo jakou roli v celé kauze sehrál expremiér Stanislav Gross. Kniha se vrací i ke Kubiceho aféře a úmrtím policejních agentů.

Kmenta se v on-line rozhovoru dotkl i tématu, kdo zaplní na scéně českého podsvětí místo po Mrázkovi a jeho lidech. "Já myslím, že 'bílé límečky', soudí novinář. "Takzvaní kmotři z regionů, o nichž mimochodem mluví otevřeně lidé z ODS. Taková ta Mrázkova klika z minulosti už vliv ztratila. Pár jich zemřelo, nebo bylo zabito. Pár jich uteklo. A ti, co zůstali, už nemají takovou sílu a tolik peněz," míní.

Kmenta se zaměřil i na nejpalčivější otázku - kdo před lety kontroverzního podnikatele zabil. "Policie je o tom přesvědčena," odpověděl na dotaz, zda měl ve vraždě prsty Radovan Krejčíř.

"Mrázek stál za některými akcemi, aby se rozkryla trestná činnost Krejčíře. Taky se v prostředí organizovaného zločinu mluví o tom, že i Mrázek patřil do skupiny osob, kteří naplánovali únos (Krejčířova) otce Lamberta," připomněl Kmenta.

Mrázek překvapil rozjímáním na večírku

Bohatství Františka Mrázka bylo vykoupeno věčným strachem o život. Dokazuje to i video z plesu českokrumlovského pivovaru Eggennberg, které vzniklo před čtrnácti lety.

Na něm Mrázek upozorňuje, že když má člověk peněz moc, je nešťastný. "Prostě peníze jsou krásná věc, ale odsaď pocaď," pronesl do sálu, kam dorazilo i mnoho známých tváří, mimo jiné Michal David nebo Monika Absolonová. - čtěte VIDEO: Peníze odsaď pocaď, zdraví nekoupíte, rozjímal kdysi kmotr Mrázek

Jaroslav Kmenta

Narodil se v roce 1969. V MF DNES pracuje s tříletou přestávkou od roku 1993. Věnoval se hlavně finančním aférám politiků a politických stran, prorůstání organizovaného zločinu do státní správy nebo rozkrývání zmanipulovaných státních zakázek. Napsal pět knih: Pouštní horečka, Český špion Erwin van Haarlem a Kmotr Mrázek I, II a III.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Najdete na iDNES.cz