Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klause zasáhla masová infekce

  16:29aktualizováno  16:29
Podle zpravodajství České televize nepovolí britští imigrační úředníci na pražském letišti odlet do Velké Británie několika občanům denně, přičemž mezi odmítnutými převažují Romové. Přestože řádění úředníků Jejího Veličenstva na našem území se vcelku dotkne pouze několika desítek občanů, média jejich působení věnují soustavnou pozornost.

K novinářům, kteří si na této bagatelní záležitosti nezodpovědně brousí pera, se sobě vlastním, velmi razantním vystoupením pro Českou televizi připojil také Václav Klaus.

I on podlehl masové infekci hlouposti a hysterie. Zřejmě v něm převládla touha po využití médii vyvolané protibritské a proromské hysterie k zvýšení popularity před volbami kabaretním vystoupením v kostýmu obhájce cikánských práv (pozn. slovo "cikán" nemíním jako nadávku) a bojovníka za státní suverenitu nad sebekázní třetího nejvyššího ústavního činitele.

Václav Klaus si zřejmě neuvědomil, že jeho vystoupení může být vládou Jejího Veličenstva vnímáno daleko citlivěji než podobně laděné projevy novinářů, již koneckonců za nic neodpovídají a mohou si  bez následků povídat, co chtějí.

Ušlo mu také, že způsobem, jakým kritizoval jednání britských imigračních úředníků, vlastně vyvíjel nátlak na vládu Spojeného království, aby vpustila do své země lidi, které tam vpustit nechce. Takové razantní vystoupení vysokého ústavního činitele může být vnímáno jako nežádoucí vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu.

Těším se na to, že se vláda Jejího Veličenstva pokorně skloní před nepřekonatelnou moudrostí obou předsedů našich zákonodárných sborů a kontroly v Ruzyni zruší. Nikdo pak již nebude narušovat naši suverenitu opravdu, ale opravdu ani trošičku.

Tím se nezmění nic na tom, že každý cestující do Velké Britanie se při vstupu do země bude muset podrobit pohovoru s imigračním úředníkem, jenž je oprávněn jej bez vysvětlení poslat zpět domů. Odmítnutí výletníci se budou vracet ze Spojeného království, žehnajíce našim vrcholným představitelům, protože přece jen je víc vznešené prožít nepříjemnost na letišti v Heathrow než v obyčejné pražské Ruzyni.

Jistě nebudou litovat ani toho, že jim nikdo nevrátí peníze za zbytečný let, když při dnešním diskriminačním řešení  mohli nevyužitou letenku vrátit a své finanční škody minimalizovat.

Je pozoruhodné, že ani média, ani bojovníci za lidská práva o těchto negativních možných dopadech na zájmy našich občanů raději nemluví.

Stejně tak jsem ještě nenašel zprávu o řádění imigračních úředníků na suverénním území jiného státu, které není zdaleka tak výjimečné, jak si myslíme. Stejnou 'potupu' jako my, by pro změnu ze strany  úředníků USA, musí na svém území strpět například Kanaďané, když chtějí navštívit USA. Podobně tomu je na Bahamách, v Mexiku a možná ještě leckde jinde.

Navrhuji, aby média vypustila dění v Ruzyni ze svého jídelníčku a raději rozpoutala masovou diskusi o tom, co dělat, abychom pomohli cikánům začlenit se do společnosti tak, aby přestali vyčnívat z řady v tom negativním smyslu.

Zatím všichni bojovníci za jejich lidská práva v podstatě hájí pouze jejich právo stát s nataženou dlaní.

redakčně kráceno

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Američané zaútočili na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi

Noční obloha nad Damaškem během úderů USA, Británie a Francie na Sýrii (14....

USA, Británie a Francie v noci na sobotu zaútočili na Sýrii. Západ tak trestá syrský režim za údajný chemický útok ve...

Klaus mladší vyškolil Piráta za hrubky. Jsem dysortografik, brání se Pikal

Expert ODS pro školství Václav Klaus mladší (22. července 2014)

V Česku začaly maturity a roli zkoušejícího v sobě probudil i předseda školského výboru Václav Klaus mladší. Na...Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...

Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...

Německo opouštějí stovky Syřanů, ztrácejí naději na příchod příbuzných

Německá policie doprovází k registraci uprchlíky, kteří překročili...

Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět...

Další z rubriky

Poslanci se přeli o zákaz kouření, pobavilo je srovnání se sexem

Restaurace Prašivka na Letné

Dva dny poté, co Ústavní soud odmítl zrušit zákaz kouření v restauracích, začala Sněmovna projednávat návrh na jeho...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...

Šéf Hospodářské komory Dlouhý bude Zemanovým poradcem

Vladimír Dlouhý a Miloš Zeman na XXVII. Sněmu Hospodářské komory ČR (28. května...

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho...

Najdete na iDNES.cz