Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klaus zahodil mobil fotografa MF DNES

  19:09aktualizováno  19:09
Předseda ODS a šéf poslanecké sněmovny Václav Klaus včera večer vytrhl mobilní telefon z ruky fotografa MF DNES a mrštil jím na podlahu. Stalo se tak ve štábu ODS hned poté, co se na televizních obrazovkách objevily první volební odhady, v nichž ODS výrazně ztrácela na čtyřkoalici. Fotograf MF DNES Jan Hrouda telefonoval během přímého vystoupení předsedy ODS pro Českou televizi. Deník MfDnes uznal chybu svého fotoreportéra a Roman Gallo, pověřený řízením listu, se za ni v dnešním vydání Klausovi omluvil. Klausův atak ale Gallovi připadá nepřiměřený a žádá proto po něm omluvu.

Hlasité telefonování fotoreportéra v tiskovém středisku ODS v neděli krátce po oznámení předběžných výsledků druhého kola senátních voleb rozzlobilo předsedu Poslanecké sněmovny a ODS Václava Klause natolik, že mu vytrhl z ruky mobilní telefon a hodil ho na podlahu. Fotoreportér Mladé fronty Dnes telefonoval ve chvíli, kdy Klaus hovořil v přímém přenosu pro Českou televizi.

"Náš redaktor neměl telefonovat při živém vstupu, za to se omlouvám. Podobnou omluvu očekáváme i od Václava Klause, protože jeho reakce byla absolutně neúnosná. Škodu na mobilu ale uhradíme sami," uvedl Gallo.

Klaus se omlouvat nehodlá. "Nevidím důvod, abych se někomu omlouval za nehorázné jednání zástupce Mladé fronty," řekl na odpolední tiskové konferenci. "Když vy se mě ptáte, tak já si také teď netelefonuji z mobilu," dodal.

Stranické mluvčí Michaele Maláčové Klaus po incidentu vytkl, že proti rušivému telefonátu okamžitě nezasáhla.

Počínání předsedy ODS zpovzdálí sledoval pražský primátor Jan Kasl. S obavami se otáčel po ostatních přítomných, přičemž Klausův výstup komentoval slovy: "To není dobré, to není dobré".

"Nemůže přece telefonovat, když já mluvím do televize. Jak si to vůbec může dovolit. Když jsem mezi staršími a dospělejšími, tak se chovám trochu uctivě, ne?" uvedl předseda ODS. Otázce, zda jeho reakce nebyla přehnaná, se Klaus podivil: "Moje reakce, že byla neadekvátní?"

Rovněž mluvčí ODS Michaela Maláčová uvedla, že se Klausově reakci nelze divit. "Váš redaktor pana předsedu rušil, a tak pan Klaus musel zakročit." Uvedla rovněž, že jde jen o soukromou záležitost mezi Václavem Klausem a fotografem MF DNES.

Sám fotoreportér Hrouda řekl, že ho Klausův čin překvapil. "Bylo tam plno lidí, neuvědomil jsem si, že už běží televizní přenos. Najednou ke mně pan Klaus přišel, vytrhl mi mobil a mrštil s ním o stěnu. Vůbec jsem to nechápal," uvedl Hrouda.

Marek Wollner, redaktor České televize, který celou situaci sledoval, považuje za hloupé, že fotograf hovořil v době, kdy Klaus poskytoval interview České televizi. "Ale na druhé straně šéf parlamentu reagoval velmi emocionálně a nepřiměřeně," řekl Wollner. Další z přímých svědků, fotograf ČTK Michal Doležal, řekl: "Za patnáct let práce u agentury jsem se s něčím podobným nesetkal. Chápu, že mu Klaus telefonování vytkl, ale že mu sebral telefon a hodil s ním do kouta, to je hodně silné kafe. Kdyby ODS vyhrála, tak by mu to podle mne bylo jedno."

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude vyšetřovatel hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka. Jeho...

OBRAZEM: Nejtragičtější požáry za 30 let. Na vině byly svíčky i msta

Požár na pražské Florenci, 27.10.2010

Poté, co se počet obětí sobotního požáru v pražském hotelu Eurostars David zvýšil na čtyři, se tato nešťastná událost...

Najdete na iDNES.cz