Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klaus Fortuyn

  20:36aktualizováno  20:36
Budeme bojovat proti cizím stánkařům, kteří ubírají prostor domácím podnikatelům. Omezíme příliv přistěhovalců! Nejnovější body kampaně ODS by až donedávna byly považovány za výplod čirého pravicového populismu. Nizozemský provokatér Pim Fortuyn byl zavražděn. Pod dojmem tragédie se stávají některé věci z "politicky nekorektních" otevřením tabuizovaných témat.

Klausův tým se před útoky levicových intelektuálů obrnil. Nájezd na žluté a různobarevné zabalil do staniolu boje za rovnost všech před zákonem. Nikdo mu nemůže vyčíst ani čárku nad i.

Na rozdíl od Nizozemska nebo Francie však není problém uprchlíků, ba ani problém cizích obchodníků něčím, co by ovlivňovalo životy většiny. Legálních přistěhovalců jsou zde pouhé stovky. Z nelegální práce najímaných Ukrajinců nepochybně těží i stavební firmy spřízněné s ODS. Vietnamští stánkaři - a o nich je řeč! - nabízejí levné zboží. I u nich však s radostí nakupují skoro všichni, snad krom opravdové elity.

Zároveň platí, že každý si rád na přistěhovalce nebo uprchlíky zanadává.
Václav Klaus má jakási tykadla, jimiž dokáže v kampani vycítit, co udělat. Tak v osmadevadesátém mobilizoval proti sociální demokracii. Nyní se odvažuje "pojmenovávat ožehavá témata".

Nyní se staví do pozice toho, kdo jediný nás brání před roztahovačností cizáků. To zabere. Občanští demokraté bohužel nevsázejí kůži na vietnamský trh v boji s reálným problémem. Nemohou se spálit jako Fortuyn.

Našli dobrou strategii pro reklamní kampaň, to je všechno. Kdyby chtěl Klaus opravdu otevřít ránu, vydal by se do ústeckých Neštěmic a řekl například: Budeme bojovat proti romským povalečům. To by ovšem bylo nebezpečné.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude v pátek trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Najdete na iDNES.cz