Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo zastaví bestii

  14:54aktualizováno  14:54
Minulý týden byl na informace bohatý. Od BIS jsme se dozvěděli jak organizovaný zločin proniká do horních pater společnosti, dokonce i do politiky a policie. Potom slyšíme jak je použití odposlechů zcela běžná věc a kdo se ničeho nedopustil, nemá se čeho bát. Normální je odposlech i ústavních činitelů. Otázka zní kdo, proč a koho poslouchá.

Nejsem terorista a opravdu se ničeho nebojím, protože jsem nic neprovedl. Přesto, když jsem zjistil, že  zřejmě  kdosi odposlouchává i moje telefonní hovory hledal jsem důvody proč a kdo. Ptám-li se proč to ta tajemná organizace dělá mám hlavně na mysli komu to slouží. Budu teď trochu spekulovat, ale je velmi pravděpodobné, že dedukce jsou správné. A pro pořádek – splnil jsem svou občanskou povinnost a podal v této věci trestní oznámení.

Telefonoval jsem z domova na poradu svých podřízených. Jsme obyčejní dopraváci, silničáři, kteří se starají o bezpečnost na dálnicích Středočeského kraje. Žádná sekta ani teroristická organizace. Informoval jsem je o názoru policistů-odborářů  dálničního oddělení v Poříčanech na nákup luxusních Fordů Mondeo. Na druhé straně linky bylo šest kolegů, kteří můj několikaminutový monolog vyslechli a na celou věc jsme rychle zapomněli. Ředitel správy Středočeského kraje Policie ČR dospěl k názoru, že svolání členské schůze legální odborové organizace a vyslovení kritických názorů může být trestný čin a na Inspekci ministra vnitra, tehdy ještě Stanislava Grosse, posílá obsáhlý spisový materiál. Příloha 1/CD ROM.

Vrtalo nám hlavou, co na tom CD asi může být. Kolega, který byl z tohoto kvazi trestného činu podezřelý, se na inspekci byl seznámit se spisem a zjistil, že u CD je záznam ředitele správy Středočeského kraje, který vysvětluje jak CD „našel ve své poště“ a obsahuje zvukový záznam právě výše popsaného mého rozhovoru s podřízenými. Kdosi „anonymní“ mu jej tam vsunul.

Pro vás, kdo nemáte právní vzdělání, jen stručně – jde o trestný čin číst někomu poštu, nahrávat cizí hovory nebo jinak dopravované zprávy. Jde o zásah do základních práv a svobod člověka a není to běžné ani normální.

Mému nadřízenému to asi normální a běžné opravdu připadalo, protože jinak by přece jako policista musel konat, když v poště našel důkaz o spáchaném trestném činu. Ale ne, on tento důkaz, přibalil ke spisu a poslal na inspekci. Ne však proto, aby vyšetřila kdo nahrál to tajemné CD (a dá se zjistit na kterém počítači nahráno bylo), ale jako důkaz toho, že jsem i já kritizoval nákup nových Fordů Mondeo. Je pod prahem rozlišovacích schopností i vysokých policejních funkcionářů chápat nezákonný odposlech jako trestný čin?

A jsme u jádra pudla. Ani Inspekce ministra (Stanislava Grosse) se nepodivila. Nikdo nešetřil a nepátral. Považuje se to opravdu za samozřejmé a běžné, že se v Čechách 21 století šmíruje kdokoliv a kdykoliv? Listina základních práv a svobod je jen cár papíru? U policie jsme trestáni za projevení názoru a špehováni. Policejní prezident, který tohle všechno dopustil, ale i ten, kdo jej do funkce ustavil a celá léta nekontroloval (aby bylo jasno myslím Stanislava Grosse) jsou buď velmi špatní právníci nebo manažeři. I tento případ je jedním z důvodů, proč jsem se minulý týden připojil k výzvě na odstoupení policejního prezidenta, ministra vnitra a premiéra. A je mi stydno za celou policii.

Mám pocit, že „bestie“, která se utrhla ze řetězu si začala dělat co chce. Z logiky věci vyplývá, kdo je nejpravděpodobnější majitel počítače, který nahrál CD ROM s mým telefonním rozhovorem. Není tu zřejmě žádná kontrola nad policejními odposlechy nebo tajemnou Agátu nakoupil i někdo jiný? I Poslanecká sněmovna se svým „velkým uchem“ je bezzubá. Kde se nekontroluje, tam si každý dělá co chce. Zejména, když i vysocí manažeři mají  velmi volný výklad práva a Listinou základních práv a svobod pohrdají. A  tak někdo nahrává štosy CD. Bylo by zajímavé zjistit kolik jich Policie nakoupila a kde jsou. Udělejme inventuru.

To však je nesmírně nebezpečný stav. Jsou dvě možnosti jak to může dopadnout. Buď budeme mít premiéra, který o informace nebude mít zájem a využity budou třeba i ve prospěch organizovaného zločinu, který bude poslouchat i premiéra nebo si vypěstujeme vlastního Lukašenka, kterého se budou všichni bát a s námi nebude v Evropě mluvit nikdo. Nastoupí doba manipulací, provokací, strachu a beznaděje. Nebo, že by tu už něco z toho dokonce zakořenilo?  Co myslíte, není čas zastavit tu bestii?

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Z kluziště u Jošta musel zmizet reklamní vůz, vadil brněnským památkářům

Bruslaře při slavnostním zahájení ve středu 6. prosince překvapilo, že kromě...

Z kluziště na Moravském náměstí v Brně v noci zmizel vystavený mercedes a spolu s ním i reklamní nápisy. Radnici...

Prezidentští kandidáti v debatě „plavali“ v jednoduchém kvízu o obraně

Debata osmi prezidentských kandidátů o obraně, bezpečnosti a zahraniční...

Kolik má česká armáda profesionálních vojáků, jaký je roční rozpočet na obranu nebo která země vstoupila do NATO jako...

Betonový panel rozdrtil dělníkovi nohy, po roce muž přišel děkovat hasičům

Hasičům z olomoucké stanice přišel po roce na olomouckou stanici poděkovat muž,...

Téměř rok po nešťastné události v Ústíně na Olomoucku, kde betonový panel při vykládání spadl na dělníka a zavalil mu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz