Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde se dá koupat?

  14:31aktualizováno  14:31
Vysočina - V pěti okresech kraje Vysočina je vhodných ke koupání celkem 60 rybníků a umělých nádrží, kde kvalitu vody sledují hygienici. Na Jihlavsku jich je 22, na Pelhřimovsku 15 a na Žďársku 14. Podle aktuálních informací na internetových stránkách Krajské hygienické stanice jsou počátkem sezóny už tři rybníky na Havlíčkobrodsku nevhodné ke koupání.

Koupat by se lidé neměli v rybnících Kachlička, Řeka a Cihláři. Průměrná teplota vzduchu v červnu je podle meteorologů patnácg stupňů Celsia; o víkendu vystoupala na 24 stupňů. Téměř shodná je i teplota vody, která se pohybuje od 18,2 do 25,4 stupňů Celsia.

Vodní plochy vhodné k celodennímu koupání mají průhlednost vyšší než jeden metr, její zhoršenou kvalitu lze posoudit pohledem a čichem. Rybníky s omezeným užitím k celodenní rekreaci pak mají průhlednost od půl do jednoho metru. Obecně ale podle hygieniků platí pravidlo: po koupání v přírodě se doma osprchovat.

Přečtěte si

Výsledky druhé kontroly
vodních ploch v kraji
z hlediska jejich vhodnosti
či nevhodnosti ke koupání.

Ti, co mají obavy z čistoty vody v rybnících, si mohou počkat na 15. července, kdy bude v Jihlavě otevřen Vodní ráj. Moderní rekreační areál za více naž 150,9 milionů korun se rozkládá na třech tisících metrech čtverečních. K dispozici tu bude jak plavecký, tak rekreační a krytý bazén i dětské brouzdaliště, ale také řada klouzaček a toboganů, restaurace i stánky s občerstvením. Na rozsáhlých soláriích už se zelená tráva, hotovo je parkoviště. Letos budou rekreantům sloužit také dvě hřiště pro plážový volejbal. V příštím roce budou atrakce přibývat: například technologie na mořský příboj. Celodenní vstupné pro venkovní část bude čtyřicet korun, děti zaplatí polovinu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Nejstarší obyvatelce Vršovic je 103 let, místo léků si dopřává dorty

Nejstarší obyvatelce Vršovic je 103 let. (17.1.2018)

Své 103. narozeniny oslavila nejstarší obyvatelka pražských Vršovic Vlasta Svobodová. Žena narozená ještě za...

Vláda schválila demisi. Zatím není jisté, kdy ji prezident přijme

Vláda Andreje Babiše schválila demisi, přesto bude dál úřadovat (17.1.2018).

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi jen půl dne poté, co v úterý ve Sněmovně nezískala důvěru....

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz