Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Každý má tolik slunce v duši, kolik unese, říká Ján Zákopčaník

  16:49aktualizováno  16:49
Na otázky čtenářů iDNES odpovídal on-line zřejmě nejpopulárnější český meteorolog Ján Zákopčaník. Čtenáři se více než o počasí zajímali o osobnost tohoto svérázného meteorologa, jehož televizní pozdrav "hezký den a slunce v duši" naprosto zdomácněl. "Každý má možnost nabrat si slunce do duše kolik unese. Nikoli ale ode mne. Od života, vesmíru... Jen je třeba pro to něco udělat," říká v on-line rozhovoru Ján Zákopčaník. Ve stejném duchu se nesly i odpovědi na otázky, které Ján Zákopčaník nestihl zodpovědět přímo v redakci.Jeho dpovědi najdete ZDE. Podívejte se na fotografie z on-line rozhovoru.
Odpovědi Jána Zákopčaníka najdete ZDE.

Meteorolog, který pracuje v České televizi, letos získal za svou práci titul Rosničku roku. Kromě předpovídání počasí má zálibu v balonovém létání. Nejenže sám rád létá, ale chtěl by balon v budoucnu i pilotovat.

"Chtěl bych si na balon udělat pilotní průkaz. Už jsem před časem začal s výcvikem, ale mám na to jen minimum času, takže mé sporadické možnosti spíše tuto myšlenku zatím sotva udržují při životě, než bych ve výcviku nějak významněji postupoval," říká meteorolog.

Ján Zákopčaník se narodil v roce 1958 v Oblazově v okrese Žilina. Po studiu na Matematicko-fyzikální fakulty, oboru meteorologie, začal pracovat na ruzyňském letišti v meteorologické službě. V České televizi je od roku 1994. Je ženatý a má syna a dceru.

Televizní rosnička 2000 - ZDE.

Před dvěma lety se objevil v satirickém pořadu Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí, který navazuje na dříve vysílanou a divácky úspěšnou Českou sodu. Jeho známá tvář tam posloužila k drsnějšímu žertu. On sám pak na pořad reagoval tak, že při vysílání Počasí použil v komentáři k záběru s prasaty jména tvůrců pořadu "Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí".

Vedení České televize pak potrestalo Zákopčaníka pokutou a několikadenním zákazem vystupování, neboť jeho vystoupení považuje za zneužití veřejnoprávní relace k vyřizování si vlastních účtů.

Na otázky čtenářů iDNES odpovídal on-line zřejmě nejpopulárnější český meteorolog Ján Zákopčaník (8. srpna 2000).

Meteorolog Ján Zákopčaník přemýšlí, co odpoví na dotaz čtenáře iDNES(8. srpna 2000).

Ján Zákopčaník odpovídal v redakci on-line na dotazy čtenářů iDNES(8. srpna 2000).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babiš slyšel podmínky ČSSD. ANO zatím nehodlá nabízet jiného premiéra

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, úřadující šéf strany Milan Chovanec a...

Andrej Babiš zahájil jednání o nové vládě a jako možného partnera oslovil ČSSD. „My se do vlády netlačíme. Není to...

Na dálnici D1 jsou kolony, řidiči se zdrží hlavně u Meziříčí a Beranova

Kolona aut a kamionů u jihlavského přivaděče na D1. (17.1. 2018)

Silnice na Vysočině jsou kvůli sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. V noci na čtvrtek byly sněhové přeháňky a kvůli...

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Najdete na iDNES.cz