Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kasl vyslyšel v hospodě nespokojené obyvatele

  18:45aktualizováno  18:45
Č a k o v i c e - Obyvatelé Čakovic získali na svou stranu primátora Jana Kasla ve svém boji za přiřazení pod Letňany. Přesvědčili ho ve svém třeboradickém hospodském parlamentu. Před březnovým zasedáním zastupitelstva mu evidentně předložili dostatečnou odpověď, proč v rámci nových správních obvodů nechtějí spadat pod Kbely. Kasl se prý dosud seznámil jen s tvrzením protistrany - bývalého vedení městské části Čakovic. To ale místní zastupitelé před měsícem odvolali. "Chtěl bych od vás slyšet důvody, proč se bráníte přičlenění pod Kbely," zeptal se přímo primátor čakovických obyvatel.
Článek Kasl má stále problémy čtěte uvnitř.

"Dopravovat se do Kbel je nemožné, protože tam nejede žádný autobus," zněla jedna z prvních odpovědí. Podle Kasla by ale radnice měla zůstat tam, kde je - v Čakovicích. A občané by rozhodně, ať už budou spadat pod Kbely nebo pod Letňany, neměli nikam dojíždět.

"My ale chceme k Letňanům, to snad není problém, když už si můžeme vybrat. Pod petici se podepsala většina obyvatel. Držíme při sobě a to je co říct v porovnání s účastí občanů například u voleb," řekl Kaslovi jeden z aktivních občanů.

"To ano, jestli je to přesvědčení většiny, myslím že pak je takové rozhodnutí správné," odpověděl Kasl.

Třeboradičtí jsou s postojem primátora spokojeni. Vytkli mu však, že o jejich záměru přičlenit se pod obvod Letňany bude zastupitelstvo magistrátu hlasovat až koncem března, ačkoliv už měsíc leží na magistrátu petice a rozhodnutí místních zastupitelů.

Primátor Kasl má stále problémy

Na primátora Kasla se chystá další pokus o odvolání. Už podruhé během čtyř měsíců ho chtějí straničtí kolegové odstranit z vedení. Tentokrát je důvodem prodej pražských vodovodů a kanalizací firmě Vivendi a spekulace o možném zdražování vody. Vedení ODS se ale dušuje, že o útoku na primátora neví.

Kasl o zákulisních intrikách ví a zná i jejich důvod. Rozhodně ale nesouhlasí s tím, že by nějak k neprospěchu Pražanů ovlivnil privatizaci pražského vodohospodářského systému nebo snad zdražování ceny vody.

"Vím o tom, jsem pro moje stranické kolegy nekonformní a neloajální. Rozcházíme se v názorech, ale do privatizace nemám co mluvit," řekl primátor. Odporuje mu však starosta Prahy 1 Jan Bürgermeister. "Já o ničem nevím a snad jako předseda organizace bych o tom, alespoň předpokládám, něco věděl," řekl Bürgermeister.

Skutečnost, že permanentní vyvíjení tlaku a záměr odvolat Kasla jeho stranické kolegy neopustil, ale neunikla opozici. "Trvá to už půl roku. Nepříjemně to ovlivňuje chod radnice a časté jsou i roztržky mezi primátorem a radním Kechnerem," řekl zastupitel za US Michael Hvížďala.

Nejbližší zasedání zastupitelstva bude už prvního března.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...

Muž přesvědčil policistu k demonstrativnímu oběšení, pak ho nechal zemřít

Sebevražda (ilustrační foto)

Policista z olomoucké krajské policie, který zemřel na začátku roku 2015, nespáchal dobrovolnou sebevraždu, ale byl...Vzdejme se slova Vánoce, vyzval kněz křesťany. Už podle něj nemá smysl

SANTABĚH. Několik stovek běžců v kostýmech Santa Clause bylo možné pozorovat v...

Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell míní, že by nejen katolíci, ale vůbec všichni křesťané měli opustit výrazy...

Nový chodník je šikmý a s boulemi. Ať ho zaplatí starosta, zní z obce

V Hornich Bojanovicich mají křivý chodník

Nakloněná plocha s boulemi, jak obvykle vypadají cesty po zemětřesení nebo po povodni. V Horních Bojanovicích na...

Lékařku záchranky po oživování pacienta přemohly emoce. Rozplakala se

Po oživování pacienta lékařku zaplavila vlna emocí.

Na sociálních sítích se objevila fotografie lékařky, kterou někdo zachytil krátce poté, co v Praze oživovala mladého...Další z rubriky

Migrující los u Olomouce konečně překonal dálnice a zamířil k Libavé

Jeden ze snímků losa, který se nyní pohybuje západně od Olomouce.

Tříletému samci losa evropského, který v říjnu při migrování z východních Čech dorazil na Olomoucko, se podle informací...

Most rozšířil zákaz pití alkoholu venku, lidé si to prosadili peticí

Kolemjdoucí oba muže v obavách obcházeli obloukem.

Most rozšířil seznam míst, kde je vyhláškou zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, o lokalitu Zahražany. Město reagovalo...

Boje o Hrad se může zúčastnit devět lidí, nejvíc chyb v petici měl Zeman

Prezidentských voleb v lednu 2018 se zúčastní devět kandidátů.

Ministerstvo vnitra v pátek ráno potvrdilo, že se prezidentských voleb může zúčasnit devět kandidátů. Při kontrole...

Spálené jídlo i dudlík v lednici
Spálené jídlo i dudlík v lednici

Co všechno prozradí známé mámy na síti?Najdete na iDNES.cz