Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Schwarzenberg pro Impuls: Zemana porazí ve volbách pouze „vlčák“

  17:35aktualizováno  17:35
Pokud bude v příštích prezidentských volbách znovu kandidovat Miloš Zeman, porazí ho jedině naprosto odhodlaný člověk s hroší kůží. Řekl to Karel Schwarzenberg v pořadu Kauza dne Rádia Impuls u příležitosti čtvrtého výročí první přímé volby hlavy státu. Bývalý předseda TOP 09 také potvrdil, že na podzim bude kandidovat do Sněmovny.

„Spoustu lidí odradí to, jak byla kampaň svého času vedena. Kdo si nechá takto nadávat a chce o sobě poslouchat lži? Takhle hroší kůži má málokdo,“ vzpomíná Schwarzenberg na agresivní kampaň k prezidentským volbám.

„Kdyby ještě prezident Zeman kandidoval, porazí ho pouze vlčák, který se chce stát prezidentem a udělá pro to všechno,“ charakterizoval Schwarzenberg ideálního Zemanova protikandidáta.

Kauza dne na Rádiu Impuls

Kauzu dne s bývalým kandidátem na prezidenta a čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem vysílá Rádio Impuls ve středu 25. 1. 2017 v 18:00. Celý zvukový záznam a video najdete na stránkách www.impuls.cz.

Porážka z roku 2013 ho mrzí jen, když zaslechne některé výroky prezidenta Zemana. „Jinak jsem šťastný, že tam nejsem. Můžu chodit do jakékoli hospody chci, navštěvovat bary s holkami a dělat všechno to, co se na Hradě nesmí,“ popsal Schwarzenberg.

Bývalý předseda TOP 09 další kandidaturu na Hrad neplánuje: „Já jsem příliš starý, nechci u nás dědkokracii. Letos mi bude už osmdesát.“

Do sněmovních voleb však i letos Schwarzenberg půjde spolu se svým nástupcem v TOP 09, Miroslavem Kalouskem. „Pro mě je to jeden z nejpomlouvanějších politiků. Já ho znám dobře a on na rozdíl od ostatních politiků žije velice skromně. Je to opravdu velmi pomlouvaný člověk a asi se toho nikdy nezbaví,“ uvedl na Kalouskovu adresu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Najdete na iDNES.cz