Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kandidáti, kteří by zvítězili, kdyby volby byly nyní

aktualizováno 
- Z výsledků rozsáhlého průzkumu veřejného mínění a vlastních analýz volebního chování voličů vytipovali odborníci STEM favority letošních senátních voleb. Zde je seznam těchto potenciálních senátorů.

 

obvod č. 1 Karlovy Vary Největší šanci na volební vítězství má současný senátor Vladimír Kulhánek (ODS). Jeho soupeřem pro druhé kolo bude nejspíše Edmund Janisch (ČSSD). Bez šancí na postup není ani kandidát čtyřkoalice Zdeněk Šmíd.
obvod č. 4 Most Jasným favoritem je nezávislý senátor Richard Falbr kandidující za ČSDD. K tomu, aby se stal senátorem už po prvním kole, by mu však musela své hlasy dát i většina příznivců KSČM. Ve druhém kole se Falbr střetne buď s Jiřím Peškem (ODS), nebo s Pavlem Weissem (čtyřkoalice).
obvod č. 7 Plzeň - jih Situace je vyrovnaná. Šanci na postup do druhého kola mají tři kandidáti: současný senátor Jaroslav Jurečka (ODS), jeho protivník z duelu v roce 1996 Jiří Poděbradský (ČSSD) a kandidát čtyřkoalice Jiří Skalický. Oba pravicoví kandidáti jsou v případě svého postupu do 2. kola favority proti zástupci ČSSD. Výsledek vzájemného souboje J. Skalického a J. Jurečky by byl velmi těsný.
obvod č. 10 Český Krumlov O vítězství se ve druhém kole utkají zřejmě dnešní senátor Karel Vychta (ČSSD) a kandidát ODS Martin Dvořák, jejichž šance na celkové vítězství jsou vyrovnané. Menší naději na postup do druhého kola má kandidát čtyřkoalice Zdeněk Štěpán.
obvod č. 13 Tábor Výrazně vede senátor Pavel Eybert (ODS), který by měl zvítězit i ve druhém kole. O senátorské křeslo se utká nejspíše s Jaroslavem Kopeckým (ČSSD), nebo s Josefem Kolářem (čtyřkoalice).
obvod č. 16 Beroun Mírný náskok má senátor Jiří Rückl (čtyřkoalice) před kandidátem ODS Milanem Knížákem. Menší šanci na postup do druhého kola i kandidát ČSSD Karel Kobes. Největší vyhlídky na celkové vítězství má senátor Jiří Rückl.
obvod č. 19 Praha 11 Jasně zatím vede senátor Václav Mencl (ODS). Otevřený je boj o druhé postupové místo mezi Danielem Kroupou (čtyřkoalice) a Zdeňkem Šarapatkou (ČSSD). V obou případech má větší šanci na celkové vítězství Václav Mencl.
obvod č. 22 Praha 10 Dostatečný náskok si udržuje senátor Milan Kondr (ODS). Ve druhém kole se střetne pravděpodobně s exministryní Zuzanou Roithovou (čtyřkoalice). Šance Karla Výruty (ČSSD) na postup jsou již podstatně menší. Blíže k celkovému ítězství má dnes senátor Milan Kondr.
obvod č. 25 Praha 6 Kandidát čtyřkoalice Jan Ruml zřetelně vede před primátorem Janem Koukalem (ODS). Ostatní uchazeči mají jen minimální naději na postup do druhého kol. Zdá se, že si Jan Ruml svůj náskok udrží a získá senátorské křeslo.
obvod č. 28 Mělník Senátor Jaroslav Horák (ODS) je favoritem i pro letošní volby. Ve druhém kole mu mohou zkomplikovat situaci voliči levice, kteří se zatím rozhodují mezi Oldřichem Páchou (ČSSD) a Josefem Maternou (KSČM).
obvod č. 31 Ústí nad Labem Poměrně zřetelně se rýsuje finálová dvojice: Zdeněk Kavina (ODS) versus Jan Schmidt (ČSSD). Větší šanci na konečné vítězství má kandidát sociální demokracie, pokud mu ve druhém kole dají hlasy také voliči KSČM.
obvod č. 34 Liberec V tomto obvodu je jasná finálová dvojice. Václav Pecina (ČSSD) by však současnému senátorovi Přemyslu Sobotkovi (ODS) neměl cestu k obhajobě příliš stížit.
obvod č. 37 Jičín Ve druhém kole se pravděpodobně utkají dnešní senátor Jiří Liška (ODS) a František R. Čech (ČSSD). Mírným favoritem v tomto duelu je kandidát ODS, pro jehož podporu se v duelu s F.R.Čechem zatím vyslovuje i většina voličů Čestmíra Junga (čtyřkoalice).
obvod č. 40 Kutná Hora Situace v obvodu je zatím nejasná. Ve hře o postup do druhého kola jsou zatím tři uchazeči: ministr zemědělství Jan Fencl (ČSSD), Miloslav Palán (ODS) a bez šancí není ani kandidát čtyřkoalice Josef Mikšovský.
obvod č. 43 Pardubice Naprosto vyrovnané vyhlídky na postup do druhého kola i na celkové vítězství mají senátorka Jaroslava  Moserová (čtyřkoalice), kandidátka ČSSD Slavěna Broulíková a Václav Stříteský (ODS).
obvod č. 46 Ústí nad Orlicí O senátorské křeslo se rozhodne zřejmě mezi kandidáty pravice. Soupeřem senátora Bohumila Čady (čtyřkoalice) v něm bude starosta České Třebové Lubomíl Hýbl (ODS), ale jeho šance na vítězství jsou poměrně malé.
obvod č. 49 Blansko Do druhého kola zřejmě postoupí Jiří Drápela (ČSSD) a exministr Stanislav Bělehrádek (čtyřkoalice). Jejich šance na celkové vítězství jsou zcela vyrovnané. 
obvod č. 52 Jihlava Osm dní před prvním kolem voleb je favoritem současný senátor Václav Jehlička (čtyřkoalice). Jeho soupeřem bude jeden z dvojice Ivan Činčera (ODS) a Pavel Málek (ČSSD). Vysoký podíl voličů se dosud nerozhodl.
obvod č. 55 Brno-venkov Situace je velmi vyrovnaná. Naději na postup do druhého kola mají nejméně tři kandidáti, Tomáš Julínek (ODS), Stanisav Fiala (ČSSD) a Václav Benda z KDU-ČSL, zcela bez šancí není ani kandidát KSČM Pavel Pavlík. Poměrně vyrovnané šance jsou i ve druhém kole.
obvod č. 58 Brno-město Velké šance na vítězství v prvním kole i na zisk senátorského mandátu má Dagmar Lastovecká (ODS), která jasně vede nad senátorem Luďkem Zahradníčkem (Čtyřkoalice) a kandidátem ČSSD Václavem Božkem. Jejich šance na postup do finále jsou zatím vyrovnané.
obvod č. 61 Olomouc Tři kandidáti mají zatím velmi vyrovnané šance postoupit do druhého kola. František Mezihorák (ČSSD) má nepatrný náskok, ve druhém kole však bude muset čelit spojeným silám voličů pravice, kteří zatím dělí svou podporu mezi exministra Tomáše Kvapila (čtyřkoalice) a Jana Hálka (ODS).
obvod č. 64 Bruntál O postupu do druhého kola se rozhodne mezi dvojicí kandidátů levice - senátorem Zdeňkem Babkou (ČSSD) a Rostislavem Harazinem (KSČM) a kandidátkou ODS Janou Škrlovou. Její šance ve druhém kole jsou však na výrazně levicovém obvodu velmi malé.
obvod č. 67 Nový Jičín Do druhého kola pravděpodobně postoupí kandidát ČSSD Jiří Dener a jeden z dvojice Milan Šturm (ODS) a Jaroslav Šula (čtyřkoalice). Mírným favoritem pro druhé kolo Jiří Dener.
obvod č. 70 Ostrava -město O senátorské křslo se utkají Mirek Topolánek (ODS) a Jiří Grossmann (ČSSD). Finálové střetnutí bude zřejmě velmi vyrovnané. Duel může rozhodnout i volební účast, která je v Ostarvě nižší než v jiných obvodech.
obvod č. 73 Frýdek- Místek Zřetelně vede kandidát ČSSD Miroslav Doseděl, který se nejspíše stane i vítězem finálového kola, v němž mu bude soupeřem buď Zdenek Budínský (ODS) nebo současný senátor Zdeněk Škrabiš (čtyřkoalice).
obvod č. 76 Kroměříž Situace je vyrovnaná. Zdá se však, že ze hry je kandidát ODS Miloš Horanský. Finále se stane soubojem Jana Slaniny (ČSSD) a Františka Kroupy (čtyřkoalice), jehož vyhlídky na celkové vítězství jsou poněkud vyšší.
obvod č. 79 Hodonín Josef Kaňa (čtyřkoalice), Miroslav Novotný (ODS) i Zdeněk Lukeš (ČSSD)) mají šanci na druhé kolo, naděje kandidáta ODS jsou však výrazně nižší. Pravděpodobným vítězem se stane kandidát čtyřkoalice Josef Kaňa. Pro něj se vysloví ve druhém kole patrně i voliči ODS, pokud Zdeněk Lukeš zůstane mimo hru.
Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Neznámý útočník střílel z vozu na projíždějící auto, žena nepřežila

V jihlavské Slavíčkově ulici se střílelo na projíždějící automobil. Útok...

Na okraji Jihlavy se v pátek odpoledne střílelo. Po ženě v autě z protijedoucího vozu několikrát vystřelil zatím...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...VIDEO: Čínský lezec po mrakodrapech zemřel, spadl z 62patrové budovy

Známý čínský lezec Wu Jung-ning

Číňan Wu Jung-ning, který se proslavil lezením po výškových budovách bez jakéhokoli jištění, zemřel po pádu...

Nenecháme si vnucovat, kdo u nás bude pracovat nebo žít, řekl Babiš v Bruselu

Premiér Andrej Babiš vystoupil v Bruselu na tiskové konferenci na okraj summitu...

Premiér Andrej Babiš odmítá, aby se Česko pokoušelo přijetím několika uprchlíků přesvědčit Evropskou komisi ke stažení...

V USA se kolem MeToo šíří rozpaky, vánoční večírky poznamenal strach

Demonstrace na podporu kampaně MeToo před Trump Tower na Manhattanu (9....

Američané začínají zpytovat svědomí, zda se to s povykem kolem sexuálních skandálů nepřehání. Některé případy ukázaly,...Další z rubriky

Nová věznice by měla do čtyř let vzniknout ve Všechově u Tábora

Odvolaný ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal.

Téměř dvě miliardy korun by měla stát nová věznice, která by měla do čtyř let vzniknout na bývalém letišti Všechov u...

Černá kostka v Ostravě je stále nejistá, projekt brzdí peníze a parkování

Černá kostka. Projekt Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě; © Kuba, Pilař...

Ani přízeň krajských politiků nemusí stačit na oživení projektu nové vědecké knihovny v Ostravě, nazývané podle budoucí...

Lidé uctili Havlovu památku na Hrádečku i při mši, v Praze odhalili lavičku

I v Chebu lidé uctili Havlovu památku. Většina z nich přišla zapálit svíčku s...

Lidé si v pondělí na několika akcích připomněli prezidenta Václava Havla, který zemřel před šesti lety. V Praze 6...Najdete na iDNES.cz