Kandidát na primátora Prahy Svoboda: ODS ještě zreformovaná není

  11:22aktualizováno  11:22
Občanská demokratická strana je pacientem, který pro mě má smysl, říká v rozhovoru pro MF DNES lékař a kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda. Připouští, že pražská ODS byla špatná, nyní ale prochází přerodem. Pomoci by jí měl i audit projektu Opencard a Blanka. Svoboda je plánuje v případě volebního úspěchu.

Gynekolog Bohuslav Svoboda mluví o své kandidatuře do pražského zastupitelstva s jistotou: "Budu si zakládat na tom, že jsem straník ve straně, která je seriózní, která je slušná, poctivá a mohu se s ní ztotožnit." Pokud by tomu tak nebylo, z ODS by vystoupil.

bohuslav svoboda

Narodil se 8. února 1944 v Praze, vystudoval Lékařskou fakultu UK. Roku 1990 se stal přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky 3. LF UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, v letech 2003-2010 byl děkanem 3. lékařské fakulty UK a také proděkanem fakulty. Byl prvním prezidentem České lékařské komory. Od roku 2007 je členem předsednictva České lékařské společnosti J. E. Purkyně a předsedou Národní rady pro medicínské standardy.

V rozhovoru v MF DNES také připouští, že to, co se na pražském magistrátu dělo v posledních měsících a letech, nebylo správné. "ODS byla špatná. A já s tím souhlasím. Nadělala spoustu chyb. A já jsem se sám přesvědčil, že má obrovskou touhu po změně. A když se někdo chce léčit, tak je pro mne pacientem, který má smysl," tvrdí.

Na otázku Barbory Tachecí, zda bylo jednání magistrátu v rozporu s dobrými mravy, Svoboda odpovídá: "Ano, bylo. Až uděláme všechny ty analýzy a audity, tak nejspíš zjistíme, že někde je cena vysoká tak, že je v rozporu s dobrými mravy."

Podle volebního lídra pražská ODS dělá kroky k tomu, aby se změnila. K přeměně ale zatím nedošlo. "Ještě zreformovaná není," připouští bývalý šéf České lékařské komory.

Svoboda chce po volbách - pokud v nich ODS uspěje - prověřit elektronickou Opencard i tunelový komplex Blanka. Podle výsledku je pak připravený podat případné podněty policii nebo soudům.

V rozhovoru ve středeční MF DNES Svoboda říká, za jakých podmínek by v případě úspěchu opustil post primátora, proč se coby úspěšný lékař rozhodl vstoupit do ODS a jak se vidí ve srovnání s kandidátem TOP 09 Zdeňkem Tůmou.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemanův lékař Halata zemřel během návštěvy v Číně, kde byl s prezidentem

Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu....

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

Babiš: Jde o odporný útok na moje děti. Cílem je destabilizovat Česko

Premiér Andrej Babiš při debatě k 100 letům od konce první světové války v...

Český premiér Andrej Babiš se ostře ohradil proti reportáži serveru Seznam Zprávy o údajném únosu jeho syna. Z...

Šest stran vyzvalo Babiše k demisi, budou hlasovat pro nedůvěru vládě

Ilustrační snímek

Kvůli bobtnajícímu skandálu kolem Čapího hnízda šestice opozičních stran - ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí...

Další z rubriky

Na Krym, nebo do krimu. Reakce na Babišova syna zachvátily sociální sítě

Na aféru kolem Babiše mladšího vznikají parodie. Na snímku je scéna z filmu...

Místo syna na Krymu, raději fotra do krimu, nebo Život je jako bonboniéra, nikdy nevíte, kam vás táta pošle na...

Ať turisté koloběžku zkusí v údolí, žádá náčelník. Úrazů v horách přibylo

Horská koloběžka

Téměř padesát koloběžkářů se letos v letní sezoně zranilo v Krkonoších tak, že jim musela pomáhat Horská služba. Loni...

Místo tramvají bude na Vítězném náměstí monument, „Kulaťák“ zakryjí stromy

Vítězný návrh podoby Vítězného náměstí od autorů Pavla Hniličky, Evy Macákové a...

Praha vybrala novou podobu Vítězného náměstí v Praze, kterému bude dominovat vysoký obelisk. Vítězný návrh přesunul...

Najdete na iDNES.cz