Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jste hulvát, píše anonym řediteli rozhlasu

  9:04aktualizováno  10:04
Rada Českého rozhlasu se bude zabývat e-mailem, který koluje mezi zaměstnanci a ostře útočí na generálního ředitele Václava Kasíka. Jeho pisatel kritizuje ředitelovy praktiky a poměry ve veřejnoprávním rádiu. Dopis se zaštiťuje jménem J. Jiráně, jeho skutečný autor ale není známý.
Obyčejná lidská slušnost vám nic neříká, píše anonym Václavu Kasíkovi

Obyčejná lidská slušnost vám nic neříká, píše anonym Václavu Kasíkovi | foto: Martin MrázMF DNES

"Vedeni snahou poukázat na dusnou atmosféru a neradostnou situaci, do které se Český rozhlas dostal za vašeho působení, rozhodli jsme se napsat tento otevřený dopis," píše se v dopisu. - plné znění čtěte zde

"Styl vašeho jednání a rozhodování, vaše motivy, plány a zájmy jsou naprosto neprůhledné. Všechny důležité otázky se řeší v zákulisí, kde se uplatňuje vliv různých lobby," stojí o kus dál.

"Proslulé jsou vaše hysterické výlevy. Smutné je, že jejich objektem se často stávají ženy. Jste obyčejný hulvát, pane řediteli. Obyčejná lidská slušnost vám nic neříká. Je zajímavé, že mimo rozhlas dokážete ukázat i vlídnější tvář, ale v rozhlase se chováte jako vesnický car," útočí pisatel na Kasíka.

Dále se věnuje mimo jiné i situaci kolem Radia Wave, čtvrtého programu veřejnoprávního rozhlasu. - více zde

Pod dopisem je uvedeno jméno J. Jiráň. Herec Jan Jiráň z divadla Ypsilon, který s Českým rozhlasem spolupracuje, se však podle mluvčího rádia René Zavorala od listu distancoval. "Pan Jiráň je pohoršen, že někdo zneužil jeho jméno," sdělil iDNES.cz Zavoral.

Vzhledem k tomu, že nikdo další takového jména podle Zavorala v rozhlase nepracuje, nebude se vedení ČRo dopisem coby anonymem zabývat.

Jiný názor má Rada Českého rozhlasu. Její místopředsedkyně Dana Jaklová iDNES.cz potvrdila, že se kritickým dopisem zaobírat bude. "Já sama se o to zasadím," ujišťuje Jaklová.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve ...

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Najdete na iDNES.cz