Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem straník, chci slevu. Bonus program ODS začne fungovat od jara

  7:35aktualizováno  7:35
ODS spustí v dubnu avizovanou novinku - věrnostní program pro své členy. Čerpání výhod za to, že se někdo angažuje v politice, je v Česku unikátní. Bonusy nabídne občanským demokratům T-mobile a Česká pojišťovna. V jednání jsou také slevy v očním laserovém centru.
Slevová karta ODS. Ilustrační foto

Slevová karta ODS. Ilustrační foto | foto: Koláž - iDNES.cz

"Všechno nasvědčuje tomu, že věrnostní program bude pro členy fungovat od 1. dubna," řekl iDNES.cz hlavní manažer strany Jan Kočí.

Strana už je dohodnuta s mobilním operátorem T-mobile a Českou pojišťovnou. "Do věrnostního programu politické strany jsme se rozhodli zapojit z obchodních důvodů. Přistupujeme k ODS jako k ostatním významným korporátním klientům, tedy firmám, sdružením a podobně," vysvětlil mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral. Firma nyní připravuje benefitní program, poskládá jej z lidem běžně dostupných služeb. "Konkrétní skladbu produktů v tuto chvíli připravujeme," dodal Zavoral.

"Jde o standardní nabídku služeb za zvýhodněných podmínek, kterou poskytujeme všem velkým firemním zákazníkům, ať už se jedná o podniky, státní úřady, církve nebo politické strany," sdělila mluvčí T-mobile Martina Kemrová. Nabídku pro ODS nekonkretizovala, uvedla jen, že vždy vychází z představ zákazníka.

V jednání je také zvýhodněná nabídka od laserového očního centra. Soupis poskytovatelů bonusů chce ODS doplňovat průběžně, až budou podepsány dohody o spolupráci.

V souvislosti s programem připravuje ODS také změnu grafického vzhledu členské karty a prodloužení její platnosti z jednoho na tři roky. Právě po předložení členské karty budou moci politici i prostí členové slev a bonusů využít. Zapojení do programu bude dobrovolné.

V dalších vyjádřeních je ODS zatím opatrná. V pondělí někdo vynesl soupis jejích členů včetně adres a e-mailů. K útoku se přihlásili hackeři ze sdružení Anonymous a ODS podala trestní oznámení na neznámého pachatele. (Více o napadení webu ODS čtěte tady.)

Únik osobních údajů strašil ODS i loni a právě v souvislosti s věrnostním programem. Kancelář strany začali bombardovat členové e-maily s tím, že mají obavu, aby se k jejich osobním údajům nedostaly soukromé firmy, které jim pak budou slevy adresně nutit. Vedení strany tehdy mělo napilno, aby je přesvědčilo, že slevové nabídky jim bude přeposílat nikoliv soukromá firma ale strana. Už tehdy málem slevový program zašel na úbytě, vnitrostranický průzkum ale nakonec ukázal, že členové slevy chtějí. (Více o posvěcení slev pro politiky čtěte tady.)

ODS se proto po pondělním vynesení seznamu snaží své členy, kterých je přes 27 tisíc, nejprve uklidnit a informování o bonusech odkládá. "Prvotní je snaha vyšetřit, co se stalo," dodal Kočí.

ODS bude první stranou, která bonusy pro své členy připravila

Podle odborníků na marketing, které iDNES.cz oslovil již dříve, je postup ODS v České republice unikátem, který může mít nevýhody. "Předpokládám, že lidé jsou v této straně, protože je jim vize, kterou ODS razí, sympatická. Ne proto, aby dostali například slevu na pánvičky či pohonné hmoty," řekl iDNES.cz již dříve Pavel Matějíček z marketingové skupiny Ogilvy.

Problém by mohl vyvstat i ve chvíli, kdy se firma zapojená do bonusového programu, uchází o veřejnou zakázku. Česká pojišťovna ale takové obavy odmítá. "Není to pro nás záležitost politická, ale obchodní. Jsme připraveni obdobný benefitní program explicitně nabídnout i dalším politickým stranám," komentoval situaci Zavoral.

"Nejedná se o žádný bonusový program, jde o standardní nabídku služeb velkým firmám za zvýhodněných podmínek. Je zcela na vůli všech účastníků, zda se rozhodnou nabídku využít nebo ne. Nejedná se o služby poskytované zdarma a automaticky," dodala Kemrová s tím, že obdobné smlouvy má T-mobile i s jinými politickými stranami.

ODS přitom již dříve připustila, že to nebude ona, která bude za bonusy platit. Naopak, chce si přivydělat tím, že firmám nabídne možnost oslovit přes politickou centrálu 27 tisíc lidí. Kolik peněz by to stranické kase mělo přinést, mluvčí strany Tomáš Bartovský odmítl byť jen naznačit. Strana jen slíbila, že informaci bude zpětně zveřejňovat.Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

Začátek týdne bude větrný, přes Beskydy a Jeseníky se může přehnat orkán

Ilustrační foto

Teploty až 13 stupňů Celsia a velmi silný vítr. Takový bude podle meteorologů začátek tohoto týdne. Výstraha na silný...

Těžce dosažitelné dědictví. Virtuální majetek si Češi berou do hrobu

Ilustrační snímek

V Česku ročně zemře zhruba sto tisíc lidí. Těch, kteří měli nezanedbatelný majetek na internetu, bude přibývat. Jenže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz