Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Již čtyři roky se Ukrajinci scházejí před Výstavištěm

  18:39aktualizováno  18:39
Holešovice - Ukrajinci, kteří u nás pracují anebo jinak pobývají, se již čtyři roky každou neděli scházejí před Výstavištěm v Holešovicích. Za každého počasí. Je to jakási jejich klubovna pod širým nebem, ale také neoficiální burza práce. Shání-li někdo z nich práci, tady ji určitě sežene, i když především jen tu černou a načerno. Trh práce neovlivnilo ani zavedení vízové povinnosti. Vízum se dá podle Ukrajinců vždy sehnat a zájem na tom mají i zaměstnavatelé, kteří by přišli o levnou pracovní sílu. "Zrovna nemám práci a tak jsem přišel sem. Jestli ji neseženu doufám, že mi tu alespoň někdo půjčí," odhaluje další funkci pravidelných setkání jeden z početných Ukrajinců.

Jak sami říkají, je škoda, že se u nás nemohou věnovat svým původním profesím, kterým se vyučili nebo které vystudovali. Na úřadech, ale i na ulici nad nimi lidé ohrnují nos, nikdo jim ale na druhou stranu nemůže upřít, že pomohli znovupostavitPrahu. Jsou na to také hrdí.

Ukrajinci tvrdí, že se nemusíme obávat, že by zaplavili republiku. I oni se totiž stále více orientují na jiné země jako je Španělsko nebo Itálie, kde si vydělají dvakrát více než u nás.

Hlouček Ukrajinců před Výstavištěm v Holešovicích. Ukrajinci se zde pravidelně každou neděli scházejí již čtvrtým rokem - schánějí práci nebo si prostě jen přijdou popovídat. (11. 2. 2001)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz