Zimola oznámil rezignaci na post prvního místopředsedy ČSSD

  15:09aktualizováno  16:15
Jiří Zimola končí ve vedení ČSSD. Rezignaci na post prvního místopředsedy oznámil na mimořádné tiskové konferenci v Lidovém domě. Zimola si myslí, že je nemožné, aby současné vedení změnilo politiku.

„Po pečlivém zvážení a konzultaci s nejbližšími spolupracovníky jsem vyslyšel výzvy a oznamuji vám svou rezignaci na post prvního místopředsedy České strany sociální demokratické. Nechtěl jsem činit ukvapená prohlášení, čekal jsem i na návrat Jana Hamáčka ze zahraniční pracovní cesty, abych mu svoji rezignaci vysvětlil,“ prohlásil Zimola.

Části sociální demokracie totiž vadí, některé Zimolovy výroky. „Nejen na posledním ústředním výkonném výboru, ale i po něm, jsem slyšel, že Zimola je příčinou neúspěchu a může za všechno. Zimola je ten, který svými mediálními prohlášeními způsobuje nejednotu strany a nedůvěryhodnost u voličů. A měl by zvážit setrvání ve funkci,“ řekl v úvodu tiskové konference.

Zimola uvedl, že rozhodně neutíká z boje. „Do stranické funkce jsem kandidoval s tím, že jestli máme přežít, je nutné sociální demokracii od základu změnit. Doufal jsem, že se na tom s novými kolegy v grémiu shodnu. Na rovinu říkám, že jsem se zmýlil. Jakákoliv změna je v současném složení věc nemožná,“ uvedl.

Šéfa strany Jana Hamáčka rozhodnutí Zimoly překvapilo. „Ale nezbývá mi, než jej respektovat. Děkuji mu za půl roku společné práce ve vedení ČSSD. Věřím, že i jako řadový člen bude dál usilovat o jednotnou sociální demokracii, která znovu dokáže oslovit a získat ztracené voliče,“ napsal Hamáček na Twitteru.

07.listopadu 2018 v 15:58, příspěvek archivován: 07.listopadu 2018 v 16:12

Rozhodnutí Jirky Zimoly mě překvapilo, ale nezbývá mi, než jej respektovat. Děkuji mu za půl roku společné práce ve vedení ČSSD. Věřím, že i jako řadový člen bude dál usilovat o jednotnou sociální demokracii, která znovu dokáže oslovit a získat ztracené voliče. #cssd

Zimola nevyloučil, že na březnovém sjezdu strany bude znovu kandidovat do předsednictva ČSSD. „Není to o mých ambicích, ale o ambicích naplňovat ideje, kterým se někteří z kolegů zpronevěřili,“ prohlásil s tím, že je zvědav, jak bude vedení strany obhajovat svou politiku.

Fotogalerie

„Cítím, že se zpronevěřuji všemu, s čím jsem do vedení sociální demokracie šel, proto abych vyřešil svůj konflikt loajality, nemohu jinak, než odejít z funkce, ze které nemohu nic změnit,“ řekl.

Před třemi týdny sociální demokracie hodnotila příčiny porážky v senátních a komunálních volbách. Právě na zasedání širšího vedení ČSSD navrhl Zimola, aby se hlasovalo o tom, zda má důvěru. Spolustraníci to však zamítli a dali pouze důvěru předsedovi strany Janu Hamáčkovi. „Je třeba skončit diskusi o ČSSD samé, ukončit vnitrostranické spory, je třeba pracovat ve vládě,“ řekl tehdy Hamáček.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Rodina ze Zlína spáchala společnou sebevraždu, snila o lepších světech

Ilustrační snímek

Matka a její dospělí potomci se zajímali o náboženská témata, esoteriku a toužili po ráji. Rozhodli se pro společnou...

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi

Demonstrace při oslavách výročí 17. listopadu za odstoupení premiéra Babiše

Výročí 17. listopadu provázely demonstrace po celém Česku. Tisíce lidí se sešly v Praze na Staroměstském a Václavském...

Další z rubriky

Ředitelům škol kompetence zůstávají, kraje širší pravomoci od vlády nedostaly

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a vicepremiér a ministr...

Kraje chtějí řídit, jaké obory se na středních školách otevřou a kolik žáků do nich přijmou. Doteď to byla výhradně...

Údajný únos Babiše mladšího vyšetřuje speciální tým. Předvolal si i premiéra

Ministra vnitra Jan Hamáček (na snímku) a první náměstek policejního prezidenta...

„Garantuji nestranné vyšetření Čapího hnízda,“ uvedl v úterý na tiskové konferenci ministr vnitra Jan Hamáček. Ten...

Komunisté hodinu zpovídali Babiše, potom se rozhodli podržet vládu

Předseda KSČM Vojtěch Filip na jednání prvního zasedání širšího vedení...

Komunisté při hlasování o nedůvěře vládě podrží kabinet Andreje Babiše. Rozhodli se tak poté, co zhruba hodinu hovořili...

Najdete na iDNES.cz