Jsou to mysteriózní tvrzení, řekl Paroubek k nařčení, že dostával miliony

  15:33aktualizováno  24. srpna 12:57
Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek chce zpátky do politiky. Rozhodl se, že bude kandidovat do Senátu. Jeho předvolební kampaň provází spor s manželkou Petrou, která ho obvinila, že dostával milionové částky, jež nechodily přes bankovní účet. „Jsou to zvláštní a mysteriózní tvrzení,“ řekl Jiří Paroubek v pořadu Rozstřel.

„Vyzval jsem svou budoucí bývalou ženu, aby předložila důkazy, ke kterým se potom mohu vyjádřit. Už dlouho nejsem předsedou sociální demokracie ani premiérem. Nevím, za co bych ty peníze domů nosil. Byl jsem v čele dohasínající strany LEV 21. Uvidíme, co Petra přinese, a potom se o tom můžeme bavit,“ reagoval Paroubek na slova manželky Petry, která v rozhovoru pro „Seznam zprávy“ naznačila, že Paroubek nosil domů nelegální miliony.

Fotogalerie

Paroubková se mimo jiné odkázala na deník, kde mají být záznamy o nelegální činnosti a který její manžel údajně zapomněl ve společném domě v Řecku.

„Vůbec o tom nevím. Nikdy jsem si nepsal deník. Maximálně jsou to poznámky o nějaké rozvaze v roce 2014 nebo o straně LEV 21. Ať to Petra předloží a uvidíme. Nevím, proč bych to vozil do Řecka. Jsou to zvláštní a mysteriózní tvrzení,“ doplnil Paroubek.

Paroubek se hodlá ucházet v senátních volbách o hlasy voličů z Moravskoslezského kraje, ačkoliv dlouhodobě žije v Praze. „Jsem bývalý premiér a předseda sociální demoracie. Jsem spíše vnímán jako celostátní figura,“ namítl Paroubek a dodal: „Největší úspěchy mám v Ústeckém kraji, který se Moravskoslezskému kraji svou strukturou podobá. Narodil jsem se ale v Olomouckém kraji. Na sklonku své politické kariéry chci využít svých znalostí a zkušeností a pomoci lidem.“

K hlavním politickým tématům patří podle Paroubka pomoc lidem, kteří se potýkají s exekucemi, ale i zlepšení bytové politiky na Ostravsku.

Žaloba na Bakalu kvůli OKD

V pořadu Paroubek naznačil, že zvažuje podání žaloby na miliardáře Zdeňka Bakalu v souvislosti s kauzou bytů OKD. „Tým mých spolupracovníků pracuje na tom, aby posoudili, zda je možné z mé iniciativy předložit trestní oznámení ve věci nesplnění veřejného příslibu - Bakala řekl, že nabídne za rozumné ceny odprodej bytů nájemníků, kteří bydlí v bytech OKD. To je něco, co by zabralo. Neměli by být pronásledování jenom politici, kteří udělali chyby,“ řekl Paroubek.

Jiří Paroubek by se podle svých slov chtěl v Senátu také zaměřit na dopravu, životní prostředí a školství. „Vítězství ve volbách by se rovnalo zázraku, ale zázraky se stávají. Já jsem změna. Dělám politiku jinak, než se dělala v ČSSD v posledních letech,“ uvedl bývalý premiér v květnu na nominační konferenci.

Jako kandidáta do senátních voleb ho navrhla ostravská ČSSD, podporu předsednictva strany však nezískal. Ostravská organizace se s předsedou Janem Hamáčkem nakonec dohodla, že bývalý premiér kandidovat může, ale jen jako nezávislý kandidát s podporou pouze ostravské ČSSD. V takovém případě musí kandidát podle zákona získat tisíc podpisů, což se ostravské ČSSD podařilo během týdne.

Paroubek nelegálně dostával milionové částky, tvrdí jeho manželka

Paroubkovými konkurenty budou ve volbách mimo jiné současný senátor za hnutí Ostravak a horolezec Leopold Sulovský nebo primářka popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava Zdenka Němečková Crkvenjaš, manželka bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD Svatopluka Němečka.

Do ČSSD Paroubek vstoupil v roce 1989. Stranu vedl v letech 2006 až 2010. Tehdy i přes vítězství ve volbách nedokázal sestavit vládu a odstoupil. Ze strany vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil i v čele strany. Svůj odchod zdůvodnil tím, že se bude věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po střelbě ve Štrasburku jsou tři mrtví, útočník je stále na útěku

Policie hlídkuje v centru Štrasburku, kde útočník zabil několik lidí...

Tři lidi zastřelil v úterý večer v centru Štrasburku útočník, který je nyní stále na útěku a možná i mimo Francii....

Francouzi znovu vyšli do ulic, ke žlutým vestám se přidaly i Marianne

Ve Francii se opět sešli příznivci hnutí žlutých vest, které protestuje proti...

Na pařížské třídě Champs-Élysées se v sobotu k protivládním protestům sešly asi tři tisíce členů hnutí takzvaných...

Dokážeme skokově ochladit Zemi, ale je to nebezpečné, varuje expert

Martin Dočkal se zabývá krajinným inženýrstvím.

Geoinženýring zná nástroje, kterými se skokově dá ovlivnit klima na naší planetě. Jeho nejtvrdší forma však může být...

„Miliardářce“ ze směnáren šéfovali bývalí politici. Žena se zastřelila

Poslanec za hnutí ANO Bronislav Schwarz

Ve vedení firmy To & Mi z Varnsdorfu, v níž pracovala Zuzana K., která za čtyři roky podle policie protočila až 12...

Za nadávky v TV Barrandov podala ČT trestní oznámení. Soukup se směje

Jaromír Soukup ve svém pořadu na TV Barrandov

Česká televize se právně ohradila proti obsahu vysílání TV Barrandov, podává trestní oznámení. Veřejnoprávnímu médiu se...

Další z rubriky

VIDEA ROKU 2018: Modelka pašuje, pirát v blázinci a plivanec před soudem

Tereza, kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Justice řešila v roce 2018 řadu zajímavých kauz. Mezi ty nejsledovanější patřil příběh české pašeračky zadržené v...

Nepolitická politika v Impulsu: Babiš dělal diskotéky, Hamáček složí Lego

Předsedové parlamentních stran

Rádio Impuls v předvánočním čase zpovídalo předsedy všech parlamentních stran. Politická témata však tentokrát zůstala...

Poslanci se přece jen mají zabývat dálnicí D1. Až projde EET

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Na druhý pokus se poslancům osmi stran podařilo prosadit jako bod jednání Sněmovny mimořádné jednání o řešení situace...

Najdete na iDNES.cz